Laserowe leczenie trądziku Warszawa

Usuwanie trądziku metodą E-light

Zabieg wykorzystujący technologię E-light czyli połączenie światła IPL z falą radiową. Działa skutecznie na trądzik zapalny. Zmniejsza ilość zmian trądzikowych.

laser-na-trądzik

Czy wiesz, że trądzik zapalny dotyka nie tylko osoby nastoletnie, ale również te po 30. i 40. roku życia?

Trądzik to popularna choroba skóry, która ma wiele przyczyn. Najczęstsze to nadprodukcja łoju i zatykanie się ujść gruczołów łojowych, ale należą do nich również zaburzenia hormonalne, nieodpowiednia dieta czy przewlekły stres – właśnie dlatego trądzik zapalny dotyczy również osób dorosłych.

Czy kosmetolog może wyleczyć trądzik?

Nasi kosmetolodzy posiadają skuteczne narzędzia do walki z trądzikiem – odpowiednio zaprojektowana terapia w gabinecie oraz program pielęgnacji domowej potrafią zdziałać cuda.

Pomożemy Ci pozbyć się trądziku!

usuwanie-tradziku-laserem

Z nami zyskujesz: dobre samopoczucie i pewność siebie

Z najnowszych statystyk wynika że kobiety golą ciało 3 razy w tygodniu średnio po 20 minut.

To jest 60 minut tygodniowo. To są 4 godziny miesięcznie.

Zabiegi depilacji laserowej średnio oddają Ci 2 dni w skali roku!

Zainwestuj w swoje ciało i urodę. Bądź zawsze gładka.

Czy wiesz jak działa laser na trądzik?

  • Technologia E-light łączy pulsacyjne światło IPL oraz falę radiową RF
  • To połączenie eliminuje bakterie, które odpowiadają za tworzenie zmian trądzikowych.
  • Podczas terapii zmiany zapalne zmniejszają się i pojawiają się coraz rzadziej.
  • Po zabiegu możesz wrócić do codziennych zajęć – laser nie uszkadza skóry, nie powoduje łuszczenia.

Masz wątpliwości?
Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszym Kosmetologiem w Warszawie lub ONLINE

Zapraszamy Cię na darmową konsultację z naszym Kosmetologiem, na której pokażemy Ci jak działa laser. Odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wątpliwości. Jeśli zechcesz przetestujemy go na wybranym fragmencie ciała. Abyś mógł zobaczyć jego niezawodność oraz nasz profesjonalizm i podjąć decyzję o współpracy.

laser vectus - szkolenie usuwanie owłosienia

Trochę teorii

Trądzik jest niezwykle złożonym problemem skóry, który ma wpływ na samopoczucie wielu pacjentów. Głównie dotyczy osób młodych, natomiast coraz więcej dorosłych boryka się z tą chorobą. Na szczęście dzięki ciągłemu rozwojowi współczesna medycyna i kosmetologia oferują szereg rozwiązań i skutecznych terapii leczenia trądziku oraz blizn potrądzikowych. Warszawa jest miastem, w którym każda klinika bądź profesjonalny salon kosmetologii estetycznej powinna pomagać pacjentom w leczeniu trądziku na wielu płaszczyznach.

Trądzik – popularny problem skóry

Trądzik pospolity (Acne vulgaris) to bardzo złożona choroba skóry dotykająca nie tylko młode osoby, ale też dorosłych pacjentów. W zależności od rodzaju trądziku można spotkać się z różnymi objawami.

Trądzik zaskórnikowy objawia się zmianami niezapalnymi w formie zaskórników otwartych i zamkniętych. Jego główną przyczyną są zablokowane ujścia gruczołów łojowych ze względu na nadmierny łojotok, wahania hormonalne bądź nieodpowiednią pielęgnację.

Trądzik zapalny charakteryzuje się zmianami o charakterze zapalnym. To grudki i krostki wypełnione treścią zapalną pojawiające się głównie na skórze twarzy, szyi, dekolcie, ramionach i plecach. Nieumiejętne ich usuwanie może pozostawiać blizny i przebarwienia. Przyczyn trądziku zapalnego jest wiele, m.in. wahania hormonalne (trądzik dotyka głównie mężczyzn ze względu na większą aktywność androgenów), nadmierny łojotok, zaburzenia rogowacenia co prowadzi do zablokowania ujść gruczołów łojowych i stworzenia idealnych warunków do rozwoju bakterii (m.in. Propionibacterium acnes). Coraz częściej łączy się spożywanie nabiału i dużej ilości cukru z występowaniem trądziku zapalnego.

Leczenie trądziku – różne podejścia do problemu

Leczenie trądziku różni się w zależności od jego rodzaju. W wielu przypadkach wystąpienia trądziku pacjenci pierwsze kroki kierują do gabinetu dermatologicznego. Lekarz dermatolog często przepisuje leki do stosowania na skórę oraz terapię doustną. Warto pamiętać, że leczenie trądziku to proces wieloetapowy i złożony, dlatego warto sięgnąć po pomoc kosmetologa, który po zapoznaniu się ze stanem zdrowia, skórą i dotychczasową pielęgnacją domową zaprojektuje odpowiednią serię zabiegów. Jedną z terapii jest usuwanie trądziku laserem IPL. Pomocną metodą leczenia trądziku są peelingi chemiczne, dzięki zastosowaniu monopeelingów można bardzo dokładnie personalizować terapię dobierając nie tylko odpowiednie kwasy, ale również ich stężenia. Leczenie trądziku jak i późniejszych blizn potrądzikowych jest długim i wieloetapowym procesem. Najlepiej skorzystać z pomocy różnych specjalistów: dermatologa, kosmetologa, dietetyka oraz należy zagłębić się w swój organizm. Tu z pomocą przychodzą badania laboratoryjne, dzięki którym prawdopodobnie znajdziemy przyczynę trądziku i skupimy się na skutecznym leczeniu skóry. Gdy organizm zostanie dokładnie przebadany (co może zająć wiele dni) może uda się odkryć np. zaburzenia hormonalne lub nietolerancje pokarmowe, wtedy zdecydowanie łatwiej będzie wspomóc leczenie trądziku. Będzie można wdrożyć odpowiednie leczenie skóry oraz zabiegi kosmetologiczne uprzednio wykluczając przeciwwskazania do zabiegów. Należy pamiętać, aby dbać o skórę również na co dzień w domu, a nie tylko zdać się na zabiegi, które oferuje dana klinika. Zdecydowanie zwiększy to skuteczność terapii oraz pozwoli zaoszczędzić czas. W przypadku tak kompleksowego podejścia do poprawy stanu skóry, pierwsze efekty powinny pojawić się w ciągu kilkunastu dni od rozpoczęcia zabiegów. Jeśli uda się zredukować zmiany zapalne, trzeba skupić się na niwelowaniu blizn. Podczas przebiegu trądziku bardzo często powstają blizny, bardzo fajne efekty terapeutyczne przynoszą zabiegi kosmetologiczne takie jak mezoterapia łączona z karboksyterapią. Pobudzamy w skórze tkanki, zmuszamy skórę do przebudowy i tym samym blizny stają się mniej widoczne. Jednak przy tym procesie również istotny jest czas. Przemiany zachodzące na skórze są widoczne po serii zabiegów. Przebarwienia i zmiany skóry w przypadku leczenia trądziku dają satysfakcjonujące efekty.

Laserowe leczenie trądziku

Jedną z popularnych metod leczenia trądziku jest terapia za pomocą światła, czyli laserowe leczenie trądziku. Urządzenie IPL, które służy do tego zabiegu emituje rozproszone światło, specjalne filtry do głowicy określają długość wiązki światła, potrzebnej do zabiegu. Urządzenie IPL może być wykorzystywane przy zabiegu terapii przebarwień często wykonuje się zabiegi fotoodmładzania, można wykonać usuwanie owłosienia, stosowane jest również do zabiegu usuwania drobnych naczynek krwionośnych. Zabieg polega na naświetlaniu skóry za pomocą głowicy urządzenia emitującego światło z odpowiednim filtrem. Światło lasera niszczy bakterie, które namnażają się w gruczołach łojowych i tworzą ropne stany zapalne podrażniając przy tym okoliczne tkanki skóry. Laserowe leczenie trądziku pozwala zmniejszyć ilość zmian zapalnych. Zabiegi wykonujemy w serii co około 7 dni. Leczenie trądziku z użyciem urządzenia IPL można połączyć z serią zabiegów peelingami chemicznymi, 3 zabiegi laserowego leczenia trądziku a następnie 6 zabiegów z kwasami. Dzięki takiemu połączeniu zabiegów jesteśmy w stanie pozbyć się ze skóry zarówno stanów zapalnych jak również rozpocząć niwelowanie innych zmian, które zostały. Stosowanie skojarzonych terapii, które stymulują skórę i jej tkanki w różnoraki sposób przynosi najlepsze efekty. Stosowanie światła IPL w zabiegu powinno być wykorzystywane głównie jesienią i zimą, ponieważ laser uwrażliwia na promienie słoneczne. Klient po wszelkich zabiegach powinien używać preparatu z filtrem aby uchronić się przed powstaniem na skórze zmian takich jak przebarwienia.

FAQ

Czy laserowe leczenie trądziku jest skuteczne?

Owszem jest skuteczne ale tylko w przypadku trądziku gdzie występują zmiany zapalne, trądzik zaskórnikowy nie reaguje na naświetlanie urządzeniem IPL.

Gdzie najlepiej wykonać zabieg laserowego leczenia trądziku?

Przed wyborem miejsca do którego pójdziemy na leczenie warto zrobić rozeznanie. Trzeba sprawdzić opinie danego miejsca, klinika z dużą liczbą pozytywnych recenzji prawdopodobnie okaże się strzałem w dziesiątkę. Ważna jest również cena zabiegu, jeśli kwota jaką mamy zapłacić za zabieg jest podejrzanie niska, warto pomyśleć czy klinika nie oszczędza na istotnych podczas zabiegu: preparatach, maszynach, przedmiotach które powinny być jednorazowe? Musimy się zastanowić czy chcemy oddać skórę naszej twarzy w takie miejsce. Warto się też zastanowić czy oferujące laserowe leczenie trądziku SPA jest dobrym miejscem na tego typu zabieg, ponieważ SPA powinno przykładać się do zabiegu relaksującego a nie na terapiach laserowego leczenia trądziku. W dużych miastach takich jak Warszawa jest duży wybór miejsc oferujących laserowe terapie, więc trzeba jeszcze bardziej zwracać uwagę na opinię, oraz zdawać sobie sprawę z tego, że cena jest wyznacznikiem jakości.

Czy laserowe leczenie trądziku można wykonywać latem?

Ze względu na fakt, że urządzenie IPL uwrażliwia skórę na promieniowanie słoneczne, zaleca się wykonywanie zabiegów z użyciem światła w okresie jesienno-zimowym.

Czy są przeciwwskazania do laserowego leczenia trądziku?

Jak przy większości zabiegów, zabieg z użyciem IPL ma przeciwwskazania. Jednym z głównych przeciwwskazań jest zażywanie leków światło uczulających. Leki te mogą spowodować podrażnienie skóry oraz pokrzywkę. Przed odstawianiem leków na czas terapii IPL trzeba skonsultować się z lekarzem. Innymi przeciwwskazaniami są między innymi: ciąża, choroby nowotworowe, przyjmowanie leków rozrzedzających krew, rozrusznik serca. Bezpośrednio przed zabiegiem powinna zostać przeprowadzona konsultacja z wykluczeniem wszelkich przeciwwskazań.

Czy laserowe leczenie trądziku wykonuje się tylko na twarzy?

Nie, możemy wykonywać zabieg również na innych partiach ciała na których występuje trądzik zapalny. O ile nie ma wcześniej omówionych przeciwwskazań takich jak np. zażywanie leków fotouczulających, rozrusznik serca czy ciąża. Jeśli obszar zabiegowy jest duży, warto być przygotowanym na to, że cena zabiegu może wzrosnąć.

Jaka jest cena jednego zabiegu laserowego leczenia trądziku?

W zależności od partii na jakiej wykonywany jest zabieg cena może być różna. W większych miastach takich jak Warszawa koszt zabiegu jest wyższy niż w małych miejscowościach. Cena zabiegu w dużym mieście w zależności od ilości zmian, od tego czy zmiany są na twarzy czy na całych plecach waha się między 700zł a 1500zł za usługę.

Co z trądzikiem różowatym?

Jednym z rodzajów trądziku jest trądzik różowaty. Nazwa „trądzik” jest wspólna ze względu na rodzaj zmian na skórze, czyli występowanie grudek i krostek, natomiast przyczyna leży zupełnie gdzieś indziej. To choroba charakteryzująca się nadmierną reaktywnością naczyń krwionośnych, co skutkuje najpierw napadowym rumieniem, a w dalszych stadiach utrwalonym zaczerwienieniem skóry. Leczenie trądziku różowatego odbywa się za pomocą odpowiedniej pielęgnacji domowej opartej na kwasie azelainowym i laktobionowym, opracowania terapii kwasami oraz laserem (laser pomaga nie tylko w leczeniu trądziku zapalnego, ale również różowatego) oraz stosowania się do zaleceń, m.in. rezygnacji z rozgrzewających przypraw, alkoholu, kawy oraz dbanie o nieprzegrzewanie skóry i unikanie różnic temperatur. Warto odnaleźć właściwe miejsce do przeprowadzenia zabiegów, ponieważ polecona klinika czy salon kosmetologiczny to klucz do sukcesu w walce z problem em.