Kwas salicylowy zabójczy dla bakterii

Kwas salicylowy jest związkiem chemicznym wykorzystywanym w kosmetologii jako preparat bakteriostatyczny i przeciwzapalny. Jego chemiczna budowa powoduje że ogranicza rozwój bakterii poprzez zatrzymanie namnażania. Dzięki tej cesze świetnie sprawdza się jako preparat prowadzący w terapii nadkażonej bakteryjnie cery trądzikowej. Właściwości bakteriobójcze powodują szybsze gojenie się zmian trądzikowych, brak powstawania nowych wyprysków oraz pomniejszenie blizn i śladów po zapaleniach.

peeling migdałowy

Likwidator bakterii

Kwas salicylowy – jest to związek chemiczny wykorzystywany w medycynie dawna. Po raz pierwszy uzyskany został już kilkaset lat temu z kory brzozy. Związek ten można spotkać w powszechnie znanych preparatach leczniczych np. w spirytusie salicylowym lub aspirynie (kw. acetylosalicylowy). W kosmetologii i medycynie wykorzystywany jako środek dezynfekcyjny i keratoliczny w terapii patologicznych zmian skórnych, często stosowany jest z zabiegach peelingu twarzy.

Zabieg kwasem salicynowym

Do stosowania kwasu salicylowego praktycznie nie ma przeciwwskazań. Nie zaleca się stosowania kwasu salicylowego u osób z uczuleniem na salicylany.

Właściwości kwasu salicylowego:

  • przeciwłojotokowe,
  • bakteriobójcze,
  • grzybobójcze,
  • keratolityczne,
  • dezodorujące,
  • rozjaśniające
  • przeciwzapalne.

Lecznicze właściwości tego związku oprócz wykorzystania w zabiegach kosmetycznych stosuje się także przy produkcji szamponów przeciwłupieżowych, preparatów do pielęgnacji stóp, pudrach czy mydłach antybakteryjnych.

Ze względu na dobrą rozpuszczalność w tłuszczach oraz sublimację w temperaturze ciała kwas salicylowy wykazuje doskonałe właściwości przenikające – świetnie wnika w głąb skóry. Głęboka penetracja skóry właściwej pozwala skutecznie działać na przyczyny problemów skórnych a nie tylko na ich skutki. Rozpad (keratoliza) patologicznych komórek skóry tworzących blizny, zmarszczki i przebarwienia następuje w głębokich warstwach cery dzięki czemu efekty są widoczne i trwałe.

W Healthy Beauty kosmetolodzy używają monokwasów medycznych o wysokich stężeniach. Ta zasada tyczy się również kwasu salicylowego. Wykonujemy peelingi chemiczne oparte na kwasie salicylowym jako preparacie wiodącym. Świetne rezultaty naszych klientów mówią same za siebie!

W Healthy Beauty nie realizujemy schematycznych zabiegów.

Każdy zabieg dobierany jest indywidualnie, a jego schemat zależy od stanu skóry w danej chwili. Rozsądnie, bezpiecznie i pięknie. Zapraszamy do kontaktu.