Kwas laktobionowy – ratunek dla wrażliwej skóry

Wielu z nas kwasy kojarzą się z zabiegiem silnie złuszczającym i podrażniającym skórę. Ponadto bezpiecznymi tylko zimą i jesienią. Nic bardziej mylnego.

Istnieje szereg kwasów bezpiecznych do stosowania latem oraz przy skórach wyjątkowo wrażliwych i reaktywnych. Jednym z nich jest kwas laktobionowy.

To rodzaj polihydroksykwasu otrzymywanego z laktozy. Posiada wszystkie właściwości alfa- i beta hydroksykwasów, pozbawiony jednak działania drażniącego na skórę. Jest to kwas niezwykle komfortowy w zastosowaniu, nie wywołuje żadnych negatywnych odczuć w trakcie zabiegu oraz nie powoduje łuszczenia skóry po zabiegu.

Zabieg z kwasu laktobionowego

Czy kwas laktobionowy jest dla mnie?

Preparat ma bardzo szerokie zastosowanie. Poradzi sobie z konkretnym problemem oraz stanowi doskonałą profilaktykę anti-ageing.

  • Doskonale sprawdzi się w ukojeniu skóry nadwrażliwej, atopowej i podrażnionej dzięki silnym właściwościom kojącym i regenerującym. Doskonale radzi sobie z rumieniem i rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi, zwiększając ich elastyczność.
  • Łagodzi stany zapalne w przebiegu trądziku pospolitego, różowatego, zmianach łuszczycowych i w atopowym zapaleniu skóry. Znacznie przyspiesza gojenie.
  • Zapobiega tworzeniu się zmarszczek i teleangiektazji oraz zwiotczeniu skóry dzięki hamowaniu działania enzymów, tzw. metaloproteinaz oraz wolnych rodników tlenowych.
  • Stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu pozwala zachować młody wygląd i dobrą kondycję skóry na dłużej.
  • Silnie nawilża i uelastycznia odwodnioną i suchą skórę, wzmacnia jej naturalną barierę ochronną
  • Szybko i widocznie poprawia wygląd skóry, dlatego idealnie nadaje się do tzw. zabiegów bankietowych, tuż przed ważną uroczystością.

Tam, gdzie większości kwasów stosować nie wolno – kwas laktobionowy jest ratunkiem!

Borykasz się z trądzikiem i stosujesz doustną terapię retinoidami lub antybiotykami, stosujesz leki sterydowe? Kwas laktobionowy ukoi podrażnioną, mało elastyczną i wysuszoną skórę – zmniejszy działanie uboczne tych leków.
Cierpisz na atopowe zapalenie skóry (AZS), łojotokowe zapalenie skóry lub wyprysk kontaktowy? Dzięki silnemu działaniu przeciwzapalnemu szybko złagodzi dokuczliwe skórne objawy chorobowe.
Twoja skóra wymaga odświeżenia, ukojenia i ochrony przeciwzmarszczkowej w porze letniej? Kwas laktobionowy nie uwrażliwia skóry na działanie słońca, dlatego bezpiecznie można go stosować latem!

Oprócz kwasu laktobionowego istnieje więcej peelingów chemicznych bezpiecznych do stosowania latem i przy cerze naczynkowej. Są to między innymi kwas azelainowy, migdałowy, jabłkowy, ferulowy, askorbinowy, szikimowy oraz fitowy.

Wszystkie wymienione oraz dużo więcej kwasów są dostępne w naszym salonie kosmetologicznym. Najlepsze i najszybsze efekty zapewnia odpowiednie łączenie kwasów w jednym zabiegu. Dzięki temu mamy jeszcze więcej możliwości terapeutycznych 🙂

W Healthy Beauty nie realizujemy schematycznych zabiegów.

Każdy zabieg dobierany jest indywidualnie, a jego schemat zależy od stanu skóry w danej chwili. Rozsądnie, bezpiecznie i pięknie. Zapraszamy do kontaktu.