Kobieto zrób coś tylko dla siebie i poczuj się piękna

Dlaczego nasze społeczeństwo nie daje kobiecie przyzwolenia do czucia się piękną, do zrobienia czegoś fajnego tylko i wyłącznie dla siebie. Taka kobieta jest często piętnowana, bo po co ma iść do kosmetyczki czy fryzjera – przecież to tylko marnowanie pieniędzy i czasu. Znam kobiety, które regularnie odwiedzają salony kosmetyczne i dbają o swoją urodę – ale z jakiegoś powodu nie jest to mile widziane w naszym społeczeństwie. Ludzie często uważają taką kobietę za próżną. Ale dlaczego? Dlatego, ze robi coś dla siebie? Dlatego, że chce czuć się dobrze sama ze sobą? Przecież w tym nie ma nic złego – my także zasługujemy na odrobinę luksusu, docenienia i relaksu.

Zasługujesz na wszystko co robisz dla siebie!

Może jesteś mamą zajmującą się dziećmi w domu, może kobietą interesów, a może po prostu próbujesz znaleźć swoją drogę w życiu. Każda z nas jest wyjątkowo i każda zasługuje na to co najlepsze. Jeśli wyjście na zakupy sprawi Ci przyjemność – to leć do tej galerii handlowej i kup sobie nową kieckę. A może frajdą będzie wyjście na siłownię czy do fryzjera? Super. Idź i zrób to co będzie odskocznią właśnie dla Ciebie. Każda z nas musi znaleźć swój sposób na docenienie siebie. Chcesz iść na masaż albo jakiś super zabieg do kosmetyczki? Dlaczego nie? Każda z nas ma inne potrzeby i żaden sposób spędzenia wolnego czasu nie jest zły.

Mamy też różne zainteresowania i priorytety – znajdź swoje i ciesz się nimi!

Dlaczego mamy być gorsze?

Czy kobiety są w czymś gorsze od mężczyzn? Czy my nie możemy mieć swoich zachcianek?

Zauważyłam wśród znajomych taką właśnie przypadłość – że nie możemy. I patrząc na nasze społeczeństwo to nadal istnieje taki podział. Jak facet chce sobie kupić jakiś gadżet do samochodu czy roweru – to jest ok. A z innej beczki: mężczyzna po powrocie z pracy leci na drzemkę albo do znajomego – no to świetnie. Przecież on tak ciężko pracuje… on na to zasługuje. On musi odpocząć. No może i rzeczywiście tak jest, ale dlaczego to samo nie tyczy się kobiet?

Czy kobieta nie pracuje równie ciężko co mężczyzna? Czy nie należy jej się takie samo traktowanie i szacunek? Przecież wyjście na masaż czy manicure może być tak samo fajne jak dla naszego mężczyzny wyjście z kolegami na mecz. Tylko, że to wyjście do kosmetyczki jest często traktowane jako coś zbędnego i wiele z nas rezygnuje z takich przyjemności.

Wizyta w salonie kosmetycznym dla każdego

Kosmetyczka to coś dla każdego. To nie jest to dobro luksusowe, na które nie możemy sobie pozwolić. Kosmetyczka to też nie jest marnowanie czasu i pieniędzy na bzdury – choć wiele osób nadal tak uważa. Czas spędzony w gabinecie kosmetycznym to czas dla nas. Czas, w którym nikt nas nie goni, nikt nic od nas nie chce – możemy chwilę odpocząć, zrelaksować się i pozwolić innym zadbać o nas. Jeśli Twoje otoczenie tego nie rozumie to trudno. To Ty bądź tą, która zmieni ich myślenie i pokaże, że kobieta zasługuje na takie przyjemności.

Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa! Pozwól sobie czuć się piękna! Pomyśl o sobie i zobacz, co możesz zrobić dla siebie – bo każda z nas na to zasługuje.

Zobacz co możemy zaoferować dla Ciebie: