Kawitacja – sprawdzony sposób na rozszerzone pory i zaskórniki

Zastanawiasz się, czy zaskórniki oraz rozszerzone pory to rzecz normalna czy może oznaka problemów ze skórą? Czy istnieje skuteczny sposób, który pozwala na zawsze ograniczyć pojawianie się tych drobnych niedoskonałości? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy!

Rozszerzone pory i zaskórniki – jaka jest przyczyna ich występowania?

Rozszerzone pory to inaczej niedomknięte ujścia gruczołów łojowych. Praktycznie na całej skórze znajdują się gruczoły, których głównym celem jest wytwarzanie łoju czyli sebum. Substancja ta ma za zadanie chronić naszą skórę przed działaniem szkodliwych czynników. Jednak problem pojawia się w momencie, kiedy skóra produkuje zbyt dużą ilość sebum, a rozszerzona ujścia gruczołów zaczynają się zatykać. Najczęściej ma to związek z nieprawidłowościami podczas procesu złuszczania się naskórka, co w efekcie prowadzi do powstania zaskórników.

Zwracając uwagę na fakt, iż jest to problem powszechny można stwierdzić, że obecność zaskórników to norma, tym bardziej że zmaga się z nimi naprawdę bardzo wiele osób. Warto jednak dodać, że na skórze normalnej czyli nieposiadającej problemów estetycznych nie ma zaskórników. Zatem mimo, iż jest to problem powszechny to jednak nie warto go lekceważyć zwłaszcza, że obecność zaskórników może być sygnałem, który świadczy o rozwoju trądziku.

Jak się pozbyć rozszerzonych porów i zaskórników? Peeling kawitacyjny

Gabinet kosmetyczny HEALTHY BEAUTY oferuje skuteczny zabieg, który pomoże Ci pozbyć się uciążliwego problemu jakim są zaskórniki oraz rozszerzone pory. Peeling kawitacyjny bo o nim mowa to zabieg, który pozwala solidnie oczyścić zaskórniki, usunąć z nich wszystkie zanieczyszczenia i nadmiar sebum. Co istotne? Zabieg ten może być wykonywany zarówno samodzielnie, jak również w połączeniu z innymi urządzeniami oraz kosmetykami. Takie rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w przypadku mocniej zanieczyszczonych cer.

W praktyce kawitacja stosowana jest jako element procedury oczyszczania manualnego bądź kawitacja (oczyszczenie płytszych zmian) + oczyszczanie manualne (oczyszczanie głębszych i większych zmian)+ peeling chemiczny (regulacja sebum, działanie przeciwzapalne, sebostatyczne, bakteriostatyczne, prewencja zmian oraz leczenie obecnych zmian trądzikowych). Może być wykonywany nawet u Pacjentów z cerą naczynkową.

Co więcej? Kawitacja to doskonały sposób na intensywne i mocne oczyszczenie skóry oraz zwężenie nadmiernie rozszerzonych porów. Specjalne preparaty nakładane podczas zabiegu przyczyniają się do złuszczania zewnętrznych warstw naskórka, dzięki czemu znikają wszelkie zanieczyszczenia i niedoskonałości. Ponadto, peeling dodatkowo stymuluje skórę do szybkiej i intensywnej regeneracji, poprawia jej kondycję, zmniejsza ilość zaskórników oraz redukuje efekt rozszerzonych porów.

Zmagasz się z problemem zaskórników? Rozszerzone pory towarzyszą Ci na co dzień? Jeśli do tej pory żaden sposób nie przyniósł zadowalających efektów, koniecznie sprawdź naszą ofertę. Skorzystaj z doświadczenia i wiedzy specjalistów, którzy dobiorą dla ciebie indywidualny zabieg. Nie czekaj dłużej, już dziś umów się na wizytę. Zapraszamy!