Karboksyterapia zabiegi na podudzia

Nogi są naszą podporą podczas każdego kroku. Dlatego często są bardzo podatne na różne następstwa intensywnego trybu życia. Zaczynają się więc problemy z ich ukrwieniem, rozstępami, cellulitem, bliznami i in. Jest jednak jedno skuteczne i trwałe rozwiązanie na wszystkie te wspomniane problemy.

Jak działa karboksyterapia?

Jest to w skrócie terapia skóry za pomocą dwutlenku węgla. To naturalna, bezpieczna i nieinwazyjna metoda. Polega ona na wprowadzeniu pod skórę CO2 za pomocą mikroinjekcji. Dzięki temu stymulujemy tkanki skórne do natlenienia, czyli ich odżywienia. Za sprawą pobudzenia naturalnych procesów odnowy i regeneracji skóry zauważamy wyraźną poprawę. Skóra staje się lepiej ukrwiona, tkanki są odżywione i stąd też odzyskujemy piękny, zadbany i zdrowy wygląd. Naczynia krwionośne są bardziej drożne a jednocześnie uruchomiony zostaje proces wytwarzania nowych naczynek.

Karboksyterapia na podudzia, uda i pośladki

Wszechstronność zastosowania i naturalność

To dwie najważniejsze cechy karboksyterapii. Sprawiają, że jest ona idealnym rozwiązaniem dla tak wieli problemów skórnych. Nie ważne czy masz kłopot z nagromadzoną miejscowo tkanką tłuszczową, bliznami, cellulitem, rozstępami, wiotkością, siniakami i przebarwieniami czy nawet… łysieniem. Terapia dwutlenkiem węgla może być stosowana na każdej partii ciała a przy tym skutecznie pozbywa się niemal każdego możliwego schorzenia czy problemu skóry. Karboksyterapia staje się tak uniwersalnym narzędziem w walce o zdrowie i piękno cery, skóry dekoltu i szyi, partii brzucha, skóry głowy czy też nóg.

Zgrabne nogi dzięki działaniu CO2

Jak działać będzie terapia dwutlenkiem węgla na partię nóg? Przede wszystkim chodzi tutaj o już wspomniane odżywienie, natlenienie oraz oczyszczenie komórek skóry. Dzięki temu zostają zredukowane wszelkie zmiany na skórze i w jej głębszych warstwach. Karboksyterapia jest w stanie pomóc w przypadku leczenia niewydolności żylnej, podczas owrzodzenia podudzia, różnorodnych zmian cukrzycowych, przy odleżynach czy też alergicznych zmianach skórnych.

Miejscowo zgromadzona tkanka tłuszczowa szpecąca Twoje nogi zostaje rozbita a komórki tłuszczowe zostają rozpuszczone i usunięte w naturalny sposób. Okresowe rozszerzenie naczyń krwionośnych wywołane działaniem dwutlenku węgla pomaga usunąć cellulit. Jego przyczyną powstawania jest przecież nieprawidłowa praca naczyń krwionośnych. Zabieg wywołuje proces remodelingu skórnej tkanki. Jeśli borykasz się z problemem blizn, karboksyterapia spieszy z ratunkiem. Poprzez dotlenienie i ukrwienie zaczyna się szybsza produkcja włókien kolagenowych, procesy naprawcze skóry są wspomagane i blizny szybciej się goją i znikają. Terapia dwutlenkiem węgla w kompleksowy sposób walczy także z rozstępami. Pokonuje zarówno te nowe, jak i starsze zmiany w strukturze włókien. Przywrócona zostaje naturalna pigmentacja skóry, co sprawia iż nie są już one tak widoczne. Jednocześnie należy pamiętać, że karboksyterapia wykonana prawidłowo nie będzie już wymagała po jakimś czasie tak zwanych zabiegów „przypominających”. Efekty leczenia są bowiem długotrwałe. Mówimy oczywiście o efektach jakie otrzymujemy po wykonaniu pełnej serii zabiegów, czyli leczenia doprowadzonego do końca.