Jakie zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn się sprawdzają

Nowocześni mężczyźni coraz częściej zaglądają do salonów kosmetycznych – i to nie tylko po to, żeby sprawdzić czy ich partnerka skończyła już swoją wizytę. Panowie też chcą wyglądać schludnie i elegancko, a tutaj zabiegi oferowane w salonie kosmetycznym mogą być pomocne.

Zabiegi kosmetyczne dla Panów

Panowie na pewno znajdą coś dla siebie w ofercie salonów kosmetycznych. Salon Healthy Beauty wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnego mężczyzny. Panowie mogą skorzystać z zabiegów takich jak depilacja (np. pleców, brzucha czy torsu) czy też wykonać manicure lub pedicure. Oferta zabiegów na twarz jest również bardzo szeroka i w zależności od potrzeb można wybrać zabiegi pielęgnacyjne, oczyszczające czy odmładzające. Panowie mogą również skorzystać z szerokiej oferty masażów.

Zabiegi oczyszczające i odmładzające – o co chodzi?

Każda skóra jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. W pierwszej kolejności, dobrze jest umówić się na bezpłatną konsultację, aby kosmetolog Healthy Beauty mógł dopasować odpowiedni zabieg.

Jedną z metod oczyszczania skóry jest oczyszczanie manualne. Polega ono na wykonaniu delikatnego peelingu, nałożeniu maski rozpulchniającej i oczyszczeniu skóry manualnie przez kosmetologa. Dzięki takiemu zabiegowi skóra jest odświeżona i rozjaśniona.

Kolejnym ciekawym zabiegiem jest mezoterapia mikroigłowa, która jest stosowana m.in. na cerę zmęczoną, poszarzałą, ze zmarszczkami lub bliznami. Zabieg ten polega na przykładaniu do skóry klienta specjalnego urządzenia, które wykonuje mikronakłucia skóry. Taki zabieg pobudza skórę i pomaga jej się zregenerować. Mikronakłucia poprawiają także owal twarzy i elastyczność skóry, a nawet zmniejszają zmarszczki.

Zrelaksuj się!

Po ciężkim dniu, a może całym tygodniu pracy, warto zapisać się na masaż. Masaż pozwala nam zredukować stres i zrelaksować się. Panowie chętnie wybierają masaż twarzy, ale do wyboru jest też m.in. masaż klasyczny, relaksacyjny czy sportowy.

Masaż klasyczny jest najczęściej wybieranym masażem. Wpływa pozytywnie na samopoczucie oraz poprawia stan zdrowia, redukuje stres, ujędrnia i odmładza skórę. Może być stosowany na całym ciele lub na wybranej partii ciała – w zależności od potrzeb.

Masaż relaksacyjny jest połączeniem technik klasycznych i orientalnych. Pozwala nam poczuć głębokie odprężenie i wyciszenie organizmu. Jest to delikatny masaż, wykonywany za pomocą miękkich i rytmicznych ruchów.

Masaż sportowy jest polecany dla osób, które są aktywne fizycznie. Masaż ten jest polecany zarówno dla amatorów jak i zawodowców. Tego typu masaż jest wykonywany wyłącznie przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę. Pomaga przygotować mięsnie do wysiłku fizycznego lub też je zregenerować po intensywnym wysiłku. Jest też pomocny w zapobieganiu kontuzjom.