Jak wybrać profesjonalny salon kosmetyczny?

Idąc do salonu kosmetycznego oczekujemy profesjonalnej obsługi. Chcemy, aby taka wizyta była dla nas przyjemnością – czyli muszą być zachowane najwyższe standardy obsługi klienta.

  • Czy zawsze otrzymujemy taką usługę jakiej oczekujemy? Czy idąc do pierwszego lepszego gabinetu otrzymujemy najlepszą jakość obsługi?

  • Po czym poznać profesjonalistkę?

W pierwszej kolejności skupmy się na tym czy posiada stronę internetową czy też profil na portalu społecznościowym. Zwróćmy uwagę na to czy strona (bądź profil) są aktualne. Czy wrzucane tam informacje lub posty są aktualne. Jeśli kosmetyczka pracuje w większym salonie kosmetycznym, to czy na ich stronie jest wzmianka na jej temat – jakie ma doświadczenie, wykształcenie, szkolenia.

Odwiedzając salon kosmetyczny zwróćmy uwagę na to czy kosmetyczka przyjmuje nas w mundurku, czy jej wygląd jest schludny i zadbany. Jeśli stanie przed nami Pani w stroju codziennym, która ma np. rozpuszczone włosy, a przy tym mocny makijaż i dużo biżuterii to można się zastanawiać nad jakością obsługi.

W przypadku pracy kosmetyczki, ważne jest, aby prezentowała się nienagannie. Swoim wizerunkiem reprezentuje przecież salon kosmetyczny i zachęca nas do skorzystania z ich usług. Włosy powinna mieć spięte, ograniczyć biżuterię do minimum, a na twarzy brak makijażu – tak, aby było widać, że osoba, która będzie się zajmowała naszą skorą, sama ma idealną i zadbaną cerę.

Ważną wizytówką kosmetyczki są także zadbane dłonie. Profesjonalistka powinna zachęcać klientów także estetycznie wykonanym manicure. Będzie to dobrze świadczyło o jej dbałości o szczegóły i od razu zaprezentuje zabiegi oferowane w salonie.

Zwróćmy uwagę na słownictwo jakim posługuje się kosmetyczka. Czy w swoich wypowiedziach jest kulturalna i potrafi konkretnie odpowiedzieć na nasze pytania. Czy ma odpowiednią wiedzą, popartą ukierunkowanym wykształceniem (i nie chodzi tutaj o kilkutygodniowe kursy, a o studia trwające minimum 2 lata).

Kiedy zmienić kosmetyczkę?

W oczach specjalistów z Healthy Beauty, kosmetyczka, która pali papierosy to nie jest profesjonalistka. Posiadając wiedzę o szkodliwości papierosów na nasz organizm, w tym na cerę, nie powinna palić papierosów. Po za tym jak można zapewnić klientowi komfort podczas zabiegu, jeśli dłonie takiej kosmetyczki po prostu śmierdzą.

Zwracajmy uwagę na prezencję kosmetyczki, do której się wybieramy. Jej wygląd może nam naprawdę dużo powiedzieć o jakości usługi jaką możemy otrzymać. Jeśli osoba, która ma nas obsługiwać wita nas w bardzo mocnym makijaż, to może chce coś ukryć. Być może jej skóra pozostawia wiele do życzenia. Czy chcemy, aby osoba doradzająca nam w sprawie poprawy stanu naszej skóry, sama miała problemy skórne? Raczej nie – przecież, jeśli nie potrafi zadbać o siebie to jak zadba o nas.

Profesjonalna kosmetyczka to skarb! Znajdźmy taką i trzymajmy się jej, a nasza skóra będzie zawsze zadbana.

Może zainteresuje Cię również: