Gwarancja satysfakcji, czyli pewne efekty zabiegów

Korzystając z usług salonów kosmetycznych oczekujemy, że zawsze wyjdziemy zadowolone. Według nas, klientów, efekt „WOW” powinien być za każdym razem – ale nie zawsze tak jest. Są zabiegi, po których efekty rzeczywiście widać już po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetycznym, ale są też takie, które wymagają wykonania konkretnej serii zabiegów.

Diabeł tkwi w szczegółach

Jeśli chcemy, aby nasza cera była zawsze nawilżona, elastyczna i gładka to musimy pamiętać, że nie da się tego osiągnąć tak od ręki. Często jeden zabieg to za mało, aby odbudować nasz naskórek. Kosmetolog Healthy Beauty dobierając odpowiednią terapię, poinformuje nas także ile zabiegów i w jakim czasie należy wykonać – by efekt był satysfakcjonujący i utrzymał się jak najdłużej. Konkretna terapia może polegać na wykonaniu serii zabiegów (zazwyczaj od do 10) w ostępie kilku dni. Terapii nie powinno się przerywać w czasie jej trwania. W dużym stopniu, to od nas zależy jak dobry będzie efekt końcowy i czy będzie trwały.

Zabieg i co dalej?

Zabiegi kosmetyczne mogą mieć zbawienny wpływ na skórę naszej twarzy i ciała. Już wiemy, że wizyty w salonie kosmetycznym to nie wszystko. Ważna jest też odpowiednia pielęgnacja skóry w domu. W czasie przeprowadzania zabiegów, otrzymamy informację jak należy dbać o naszą cerę jeszcze w czasie trwania terapii, jak i po zakończeniu zabiegów – należy bezwzględnie stosować zalecenia kosmetologa.

Pielęgnujemy skórę po zabiegu

Trzeba pamiętać, że skóra świeżo po zabiegu jest delikatniejsza i może być bardziej podatna na urazy. W początkowej fazie terapii skóra może być zaczerwieniona lub podrażniona, może się łuszczyć – wszystko zależy od wybranych zabiegów.

W żadnym wypadku, nie wolno nic drapać, wyciskać lub używać kosmetyków, które nie zostały polecone przez kosmetologa. Często poprzez nie zastosowanie się do zaleceń kosmetologa możemy popsuć efekt końcowy a nawet sobie zaszkodzić.

Odpowiednia pielęgnacja cery jest bardzo ważna w początkowym procesie gojenia się skóry, a później w utrzymaniu osiągniętego efektu.

Zaufaj specjaliście

Jeśli wybraliśmy zaufany i sprawdzony gabinet kosmetyczny to posłuchajmy też rad specjalistów, którzy tam pracują. Oni wiedzą najlepiej jak należy dbać o skórę w trakcie trwania terapii i co należy robić po jej zakończeniu.

W przypadku większości zabiegów, warto jest wykonać coś w stylu zabiegu przypominającego, aby efekt się utrzymywał – tutaj również najbardziej wiarygodne informacje uzyskamy u kosmetologa. Przy niektórych terapiach, poleca się wykonać taki zabieg np. pół roku po zakończeniu zabiegów. Innym razem zaleca się wykonanie kolejnej serii zabiegów np. za rok – to wszystko zależy od problemu z jakim się zmagamy i od kondycji naszej skóry.

Oto lista często wybieranych zabiegów i ofert: