Głębokie złuszczanie naskórka – docieramy w głąb skóry

Głębokie złuszczanie naskórka zwane inaczej abrazją, ablacją lub eksfoliacją, jest to grupa intensywnych zabiegów kosmetycznych. Polega na usunięciu martwych komórek naskórka, poprzez poluzowanie wiązań między nimi. Zasięg tego zabiegu dociera aż do skóry właściwej, ulega starciu cały naskórek – dlatego też ten zabieg może być wykonywany wyłącznie przez specjalistę w gabinecie. Skutkiem zabiegu jest odsłonięcie warstw młodej, odżywionej i świeżej skóry spod martwego naskórka.

Trzeba też pamiętać, że głęboka eksfoliacja naskórka powoduje widoczne przez kilka dni złuszczanie się skóry na twarzy, dlatego też planując tego typu zabiegi warto wziąć dzień wolnego.

Jak działają tego typu zabiegi?

W trakcie zabiegu dochodzi do złuszczenia się wierzchniej warstwy skóry a co za tym idzie podrażnienia tkanek. W zależności od zabiegu używa się metody chemicznej (kwasy) lub mechanicznej (mikrodermabrazja diamentowa). Obie metody pobudzają mikrokrążenie krwi, wzmacnia naczynka krwionośne i odkrywają świeże warstwy skóry. Cera odzyskuje blask, miękkość, zwężają się pory, wyrównuje się jej koloryt – jest młoda jak skóra dziecka.

Zabieg eksfoliacji korzystnie wpływa na pracę gruczołów łojowych regulując ich pracę, likwiduje zaskórniki, usuwa zanieczyszczenia i nadmiar serum, ponadto zabiegi głębokiego złuszczania kwasami działają bakteriostatycznie.

Przeciwwskazania do wykonywania głębokiego złuszczania naskórka:

 • Otwarte rany, wrzody lub oparzenia skóry w trakcie gojenia
 • Opryszczka, choroby skóry
 • Leczenie doustnymi retinoidami

W HealthyBeauty istnieje możliwość wykonania zabiegu głębokiego złuszczania z użyciem kwasów. Przed zabiegiem nasz specjalista przekazuje instrukcje odnośnie przygotowania skóry do zabiegu. M.in. należy unikać opalania, zabiegów naruszających ciągłość naskórka, w dniu zabiegu nie wolno spożywać alkoholu. Następnie specjalista przygotowuje preparaty do eksfoliacji w odpowiednim stężeniu i proporcjach, otrzymasz również dobraną odpowiednio pielęgnację domową. Każdy zabieg planowany jest indywidualnie, z uwzględnieniem rodzaju skóry i jej stanu a także osiągnięcia planowanego rezultatu.

Do zabiegów złuszczania wykorzystujemy następujące kwasy:

 • Kwas trójchlorooctowy (TCA)
 • Kwas mlekowy
 • Kwas glikolowy
 • Kwas pirogronowy
 • Kwas migdałowy
 • Kwas salicylowy

Mikrodermabrazja diamentowa

Zabieg mikrodermabrazji to mechaniczne ścieranie naskórka przy pomocy urządzenia ze specjalną diamentową końcówką. Głębokość ścierania jest kontrolowana przez specjalistę, dzięki czemu kontroluje przebieg zabiegu. Głębokie złuszczanie naskórka za pomocą mikrodermabrazji następuje bez czynników chemicznych, jest to metoda mechaniczna. Zabieg szczególnie polecany jest w leczeniu trądziku zaskórnikowego, przebarwień, likwidacji zbliznowaceń, rozstępów lub cellulitu. Mikrodermabrazję z powodzeniem stosuje się w spłycaniu zmarszczek skóry twarzy, szyi i dekoltu, jest niezwykle skuteczna w niwelowaniu objawów fotostarzenia skóry. Cera jest dotleniona, jaśniejsza i odżywiona. Mikrostymulacja tkanek pobudza proces ich regeneracji i odbudowy. Można z powodzeniem stosować ją w terapii prawie wszystkich rodzajów skóry, nawet w przypadku cery delikatnej i wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień. Kosmetolog zmniejsza wówczas siłę bodźca mechanicznego, dzięki czemu nie wystąpi nadmierne podrażnienie.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu mikrodermabrazji są podobne jak w przypadku stosowania kwasów. Są to m.in. ropne zmiany skórne, grzybicze i bakteryjne zapalenia skóry, występowanie znamion i naczyniaków oraz kruchość naczynek krwionośnych.

Zalety zabiegu

 • Odkrycie warstw odmłodzonej i miękkiej skóry
 • Pobudzenie krążenia krwi i limfy
 • Lepsze wchłanianie substancji odżywczych dzięki odsłonięciu warstw tkanek a co za tym idzie – ich intensywniejsze działanie
 • Usunięcie nadmiaru zrogowaciałych komórek
 • Oczyszczenie mieszków włosowych
 • Wyrównanie poziomu wydzielania sebum
 • Usunięcie zanieczyszczeń, zaskórników i wągrów

Jeżeli zależy Ci na głębokim złuszczeniu naskórka i pozbyciu się niedoskonałości z którymi od zawsze walczysz, zgłoś się do nas. Kosmetolodzy w Healthy Beauty posiadają wiedzę niezbędną do wykonania głębokich eksfoliacji, bezpiecznych dla Ciebie.