Ekologiczne oczyszczanie twarzy – tylko naturalne preparaty

Troska o środowisko naturalne z chwilowej mody przerodziła się w konieczność. Dzisiaj kiedy jesteśmy wręcz zalewani tonami plastiku, tracimy z dnia na dzień coraz więcej zasobów naturalnych których nie sposób odzyskać- ta troska jest jeszcze bardziej potrzebna. Nie tylko nasze dzieci i wnuki będą cierpiały z powodu naszego bezmyślnego użytkowania planety, ale już my sami odczuwamy skutki tego na własnej skórze. Oddychamy zanieczyszczonym powietrzem, pijemy wodę o wątpliwej jakości. Dlatego ważne jest aby zastanowić się również nad tym jakich używamy środków do pielęgnacji i codziennej higieny naszej twarzy.

Czy w ogóle możliwe jest ekologiczne oczyszczanie twarzy?

Dla chcącego nic trudnego. Kiedy zastanowimy się nad tym, które kosmetyki są dziełem wielkich korporacji a które stworzyła Matka Natura zdamy sobie sprawę z tego, że wcale nie musimy szkodzić środowisku aby cieszyć się piękną i czystą cerą. Tak naprawdę istnieje cała gama produktów pochodzenia naturalnego, które mogą nam zapewnić świetlistą, zdrową, pozbawioną zmarszczek i niedoskonałości skórę twarzy. W Healthy Beauty rozumiemy to, jak ważne jest dla Ciebie to by wyglądać świetnie a jednocześnie dbać o naszą planetę. Dlatego proponujemy Ci zabiegi preparatami stworzonymi przez samą naturę.

Naturalne oczyszczanie – skutecznie dla Ciebie i bezpiecznie dla Ziemi

Jako jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń i odblokowanie porów stosujemy zabieg peelingu chemicznego. Na słowo chemiczny nie ma po co się wzdragać, chodzi bowiem o znane nam kwasy. Są one w stu procentach pochodzenia naturalnego, ponieważ nie powstają w probówce w wielkim laboratorium ale w procesach fermentacji owoców i innych substancji otrzymanych wprost od przyrody. Dodatkowo nie używamy w trakcie zabiegu jednorazowych wacików, ale pędzli którymi nanosimy kwasy, by następnie sterylnie je oczyścić i wykorzystać ponownie. Zastanawiacie się pewnie teraz jakie rodzaje kwasów owocowych wykorzystujemy w Healthy Beauty. Oto tylko niektóre z nich:

  • kwas mlekowy – powstaje w skwaśniałym mleku
  • kwas trójchlorooctowy – jak sama nazwa wskazuje, jest od produktem powstałym z octu
  • kwas pirogronowy – dają nam go fermentujące jabłka i ocet.
  • kwas glikolowy – powstaje przy fermentacji trzciny cukrowej.
  • kwas salicylowy – daje nam go fermentacja malin, kory wierzby czy też liści brzozy.
  • kwas migdałowy – uzyskujemy go z migdałów
  • kwas azelainowy – naturalnymi źródłami jego pochodzenia są ziarna zbóż, takie jak pszenica, żyto, jęczmień.

Siła kwasu i jego niezwykła łagodność

Kwasy stosowane jako peelingi chemiczne są bezlitosne dla zrogowaciałego naskórka i nadmiaru wytwarzającego się sebum, odczopowują nasze pory bezkonkurencyjnie. Jednocześnie nie czynią szkody środowisku, są bowiem produktem występującym w naturze od początku jej istnienia. Nie musisz już wybierać między dbaniem o Matkę Ziemię a troską o zdrową i piękną cerę. Naturalne, ekologiczne oczyszczanie twarzy jest możliwe!

Dowiedz się więcej przy darmowej konsultacji w Healthy Beauty, lub rezerwuj zabieg online już teraz!