Zabiegi na dotlenienie twarzy. Pozwól swojej skórze właściwie oddychać

Wszyscy wiemy, że tlen to życie. Potrzebują go jednak nie tylko nasze płuca ale każda niemalże komórka ciała, aby móc poprawnie funkcjonować. Czy to ważne aby nasza skóra również mogła „oddychać pełną piersią”? Oczywiście, bo natlenienie jest dla niej równie ważne jak nawilżenie i oczyszczenie.

Dotlenienie skóry twarzy dzięki technologii Dermapen

Innowacyjne narzędzie Dermapen to udoskonalenie znanego i popularnego zabiegu mezoterapii mikroigłowej. Dzięki minimalnym nakłuciom skóry twarzy motywujemy ją do reakcji obronnej- zaczyna ona odnowę i regenerację. Dermapen zrewolucjonizował jeszcze dodatkowo tę metodę, dzięki bardziej sfocusowanemu nakłuwaniu- ta technologia pozwala na precyzyjniejsze regulowanie głębokości oraz szybkości mikronakłuwania. Zabieg jest więc w efekcie jeszcze bardziej skuteczny a jego efekty wyraźniejsze. Impuls jaki wysyłamy naszej skórze, każe jej pracować intensywniej nad dotlenieniem, nawilżeniem oraz produkcją podstawowych składników budulcowych skóry (kolagen, elastyna, kwas hialuronowy).
To jednak jeszcze nie wszystko. Dermapen to na tyle świetne rozwiązanie, iż pozwala działać dwufazowo. Oprócz mikronakłuwania umożliwia bowiem wprowadzanie do głębszych warstw naszej skóry substancji aktywnych. Dzięki temu, możemy zwiększyć działanie zabiegu, ponieważ aplikujemy w skórę ampułki z najbardziej potrzebnymi jej substancjami. Skóra po takim zabiegu z użyciem narzędzia Dermapen jest niesamowicie nawilżona, dotleniona, jędrna, rozjaśniona, wygładzona i napięta- zmarszczki są wyraźnie zredukowane a owal naszej twarzy poprawiony.

Terapia dwutlenkiem węgla

Innym zaś sposobem na dostarczenie skórze tlenu, lepsze ukrwienie jej a tym samym bardziej efektywny transport O2 pomiędzy komórkami jest właśnie karboksyterapia. Terapia z wykorzystaniem dwutlenku węgla jest bardzo naturalnym sposobem na poprawę kondycji skóry twarzy. Wprowadzając pod skórę dwutlenek węgla, wywołujemy kontrolowany stan zapalny, oczywiście jest on w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Skóra reaguje na niego zjawiskowo! Rozpoczyna się w niej proces intensywnej i w pełni naturalnej regeneracji. Najważniejszym dla naszej cery efektem po wykonaniu zabiegu jest to, iż usprawnia się wyraźnie nasze krążenie krwi w skórze właściwej. To oznacza, że nie tylko lepiej pracują już istniejące naczynka krwionośne, ale także wytwarzają się nowe. Większe ukrwienie to szybszy metabolizm, szybsza odnowa biologiczna skóry i lepszy transport tlenu oraz pozostałych substancji aktywnych koniecznych do zdrowego i młodego wyglądu skóry twarzy. Dzięki prawidłowemu ukrwieniu i natlenieniu skóra od razu wygląda zdecydowanie młodziej, widać poprawę i pierwsze efekty:

  • skóra staje się ujędrniona
  • opóźnienie procesów starzenia
  • poprawia się elastyczność
  • lepsza kondycja cery
  • zredukowanie zmarszczek
  • poprawienie naturalnego kolorytu

Jak widać zabieg dwutlenkiem węgla zwalcza większość naszych problemów skórnych a przy tym jest bezpieczny i naturalny. Skóra odpowiada na niego bardzo dobrze i brak tutaj skutków ubocznych jak w przypadku innych, bardziej inwazyjnych zabiegów na skórę twarzy. Zapewniamy jej właściwe dostarczenie tlenu do każdej komórki a tym samym pełnię zdrowia.