Co to jest pedicure kwasowy?

Spośród wielu usług pedicure dostępnych na rynku, coraz częściej słyszy się o pedicure kwasowym. Na czym on polega? Czy jest lepszy od pedicure frezarkowego? Czy jest bezpieczny? Ile kosztuje i czym się różni od tradycyjnych usług? Czy nadaje się dla kobiet w ciąży? Jaki produkt wybrać do pedicure kwasowego? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w dalszej części artykułu.

Czym różni się pedicure kwasowy od frezarkowego?

Pedicure kwasowy polega na usunięciu zrogowaciałego naskórka za pomocą specjalnego preparatu kwasowego. W następnej kolejności zżelowany naskórek usuwa się plastikowym skrobakiem. To wszystko! Twoje stopy nigdy nie były gładsze. Podczas zwykłego pedicure, zgrubienia usuwa się mechanicznie tarką do stóp lub frezarką. To główne różnice, pozostała część zabiegu jak opracowanie płytki czy malowanie, pozostaje bez zmian.

Czy pedicure kwasowy jest lepszy od frezarkowego?

W wielu aspektach tak. Podstawowe zalety pedicure kwasowego w odróżnieniu od klasycznego to:

  • równomierne usunięcie naskórka nawet tam gdzie nie da się dotrzeć tarką
  • brak możliwości skaleczenia frezem, tarką czy innym narzędziem
  • działanie antybakteryjne i dezynfekujące które nie występuje podczas zwykłego pedicure
  • bardziej medyczny charakter zabiegu, zdrowa skóra stóp
  • lepszy końcowy efekt wygładzenia który przy zwykłym pedicure jest trudny do osiągnięcia
pedicure kwasowy, pedicure podologiczny wykonanyprzez kosmetologa, pedicure kwasowy jestnajlepszym pedicurem, pedicure kwasowy Warszawa, pedicure warszawa, warsaw acid pedicure
Pedicure kwasowy polega na usunięciu plastikowym skrobakiem, naskórka złuszczonego wcześniej kwasami. Foto Healthy Beauty.

Cena pedicure kwasowego

Cena pedicure kwasowego waha się od 180 zł do nawet ponad 300 zł jeżeli jest to pedicure medyczny lub zawiera malowanie lakierami UV. W zależności od standardu miejsca w którym korzystamy z usług, w skład zabiegu wchodzą także specjalne preparaty pielęgnacyjne przed i po oraz opracowanie paznokci i skórek. Czynności pielęgnacyjnych może być więcej lub mniej a preparaty i narzędzia są lepszej lub gorszej jakości. Nie bez znaczenia pozostaje też wiedza i doświadczenie osoby wykonującej zabieg ponieważ niezbędna jest znajomość chemii i procedur zabiegowych. Stąd biorą się różnice w cenie, w poszczególnych miejscach oferujących z pozoru „taki sam” zabieg.

Zobacz też: pozostałe rodzaje pedicure w naszym salonie

Pedicure można podarować osobie bliskiej w formie vouchera: oferta voucherowa tutaj

Niebezpieczne skarpetki złuszczające. Nie daj się nabrać i zachowaj ostrożność!

Z relacji moich klientów nie słyszałem jeszcze dobrej opinii o skarpetkach złuszczających. Słyszałem natomiast o przypadkach poparzeń, nieestetycznie łuszczącej się skórze i brzydkim wyglądzie stóp po użyciu – kosmetolog Tomasz

Skutek nieznanej chemii zawartej w skarpetkach złuszczających może być groźny. Nigdy nie wiadomo jak długo można je mieć na stopach

„Skarpetki złuszczające pokrywają całą stopę – również jej grzbiet. Na grzbiecie stopy skóra jest cieńsza, nie zgrubiała. Działa na nią tak samo silna substancja chemiczna. Nie trudno o poparzenie. Zwłaszcza że tak naprawdę nie wiemy co jest w tym produkcie. Często widuję stopy po takich zabiegach na własną rękę, skóra łuszczy się tygodniami. Stopy wyglądają nieestetycznie, nie można założyć odkrytych butów, czy czy wyjść na plażę. Podczas profesjonalnego zabiegu mam pełna kontrole nad stężeniem produktu i tzw. czasem ekspozycji. Potrafię zneutralizować preparat gdyby coś się działo. Tego nie jesteśmy w stanie zrobić w warunkach domowych.” – mówi kosmetolog.

Produkty wykorzystywane przez kosmetologów są maksymalnie bezpieczne i dostarczane od certyfikowanych dystrybutorów. Specjalista usuwa rozpulchniony naskórek w gabinecie, nic nie łuszczy się później. Stopy są od razu gładkie i estetyczne. Możesz cieszyć się bez skrępowania ulubionymi letnimi butami lub wyjściem na plażę. Do pedicure można dodać usługę malowania hybrydowego. Tego rodzaju zabieg możesz zarezerwować w w naszym systemie rezerwacyjnym pod hasłem „pedicure kwasowy z malowaniem hybrydowym”

Podsumowując: pedicure kwasowy jest stosunkowo młodym zabiegiem na rynku. Wyróżnia się na plus otwierając możliwości których nie daje tradycyjny pedicure.

Pedicure kwasowy to zabieg dla Ciebie!

Do zobaczenia w Healthy Beauty