Cienie pod oczami? Postaw na karboksyterapię!

Niestety nieestetyczne cienie pod oczami to problem wielu kobiet i mężczyzn. Jest szczególnie dotkliwy, kiedy nie są on jednorazowym efektem niewyspania się, ale towarzyszy nam na co dzień. Mimo starannie zrobionego makijażu brązowa i zasilona skóra pod oczami sprawia że cera wygląda na zmęczoną i znacznie starszą. Stosowanie maskujących korektorów, których celem jest rozświetlenie spojrzenia jest nie tylko uciążliwe, ale przede wszystkim nie rozwiązuje problemu u źródła. Dlatego z pomocą przychodzi karboksyterapia – zabieg, który jest w stanie zniwelować nawet 90% zasinień. Jego ogromną zaletą jest fakt, iż jest nieinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji.

Na czym polega zabieg karboksyterapii?

Zabieg karboksyterapii to metoda, która skutecznie poprawia mikrokrążenie od wewnątrz za pomocą dwutlenku węgla. Podawany pod skórę CO2 nie tylko przyspiesza procesy regeneracji, ale prowadzi do powstawania nowych naczyń włosowatych, które doprowadzają tlen oraz inny kluczowe dla zachowania zdrowego wyglądu cery składniki. Co istotne? W tej formie dwutlenek węgla jest w 100% bezpieczny dla organizmu, ponieważ nie jest wypełniaczem, a tylko intensyfikuje procesy, które zachodzą w skórze w sposób naturalny.

Dla kogo karboksyterapia?

Zabieg karboksyterapii zalecany jest osobom, które borykają się z cieniami pod oczami, ale nie tylko. Doskonale sprawdza się również w walce z przebarwieniami, zmarszczkami oraz utratą jędrności skóry wokół oczu. Zastosowana w odpowiedni sposób działa na blizny i rozstępy. Dzięki intensywnej regeneracji szybko odzyskuje właściwy poziom nawilżenia i elastyczności a poprawa krążenia redukuje tzw. opuchliznę, czyli worki pod oczami. Ponadto, karboksyterapia to również metoda na niemal natychmiastową rewitalizację oraz odmłodzenie cery. To świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim i widocznym efekcie, ale nie są przekonane do inwazyjnych zabiegów.
Karboksyterapia pomaga w takich problemach jak:

  • Cienie i zasinienia pod oczami
  • Spadek jędrności w okolicach oczu
  • Opuchlizna pod oczami
  • Zmarszczki wokół oczu
  • Nieestetyczne poduszki tłuszczowe znajdujące się w okolicach oczu
  • Blizny i rozstępy
  • Oraz stymulacja wzrostu włosów

Karboksyterapia pod oczy – jak przebiega zabieg?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, iż zabieg karboksyterapii jest w pełni bezpieczny i niemal bezinwazyjny. Świadczyć może o tym fakt, iż nie wymaga aplikacji środków znieczulających. Pacjent leży w wygodnej pozycji a specjalne urządzenie podaje dwutlenek węgla podskórnie lub śródskórnie. Podczas trwania zabiegu Pacjent może wyczuwać bardzo delikatne rozpychanie skóry, które jednak mija po kilku minutach. Sam zabieg nie wymaga rekonwalescencji, aczkolwiek okolica oczu może zostać lekko uwypuklona bądź mogą pojawić się niewielkie siniaki.
Po wykonanym zabiegu należy przestrzegać wszystkich zaleceń specjalisty m.in. przez około 12 godzin unikać wysiłku fizycznego oraz moczenia skóry twarzy. Karboksyterapia może być wykonywana całorocznie. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów zalecane jest powtórzenie zabiegu od 4 do 8 razy w ok. dwutygodniowych odstępach.

 Jak się przygotować do zabiegu?

Choć sam zabieg karboksyterapii nie wymaga jakichś specjalnych przygotowań, jednak warto zastosować się do kilku zaleceń, aby osiągnąć lepsze rezultaty:

  • Przed zabiegiem pij około 2 l wody dziennie, aby przyśpieszyć proces metaboliczny
  • Na około tydzień przed zabiegiem pij soki owocowe z aronii, granatu lub żurawiny
  • W dniu zabiegu zjedz lekki posiłek

Ważne! Pamiętaj, aby przed zabiegiem nie znieczulać skóry ani nie stosować preparatów, które rozrzedzają krew np. aspiryny. Ponadto, należy poinformować specjalistę wykonującego zabieg o wszystkich przyjmowanych lekach, chorobach i schorzeniach.
Mimo, iż karboksyterapia jest zabiegiem bezpiecznym, jednak są pewne przeciwwskazania do jej wykonania. Mowa tutaj m.in. o chorobach serca, niewydolności nerek i płuc oraz ciąży.

Chcesz skorzystać z zabiegu karboksyterapii, ale nie wiesz czy jest to dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie? Skontaktuj się z nami i umów na wizytę. Doświadczeni specjaliści dokonają szczegółowej diagnozy Twojej skóry oraz dobiorą zabieg indywidualnie do jej potrzeb. Zapraszamy do HEALTHY BEAUTY!