Bezpieczeństwo w salonie kosmetycznym na najwyższym poziomie

Często mamy obawy przed wizytą w salonie kosmetycznym. Nie mamy gwarancji, że personel w danym salonie należycie dba o czystość – obawiamy się po prostu o nasze zdrowie. Obawy są jak najbardziej zasadne, ponieważ nikt nie chce wyjść z zabiegu z infekcją lub zakażeniem.. Zatem co należy zrobić?

Przed wizytą w salonie kosmetycznym warto poszukać opinii na temat tego salonu i jego personelu. W internecie znajdziemy wiele wskazówek odnośnie jakości usług w konkretnym salonie. Warto też popytać znajomych czy korzystali z tego właśnie salonu albo jaki inny mogliby nam polecić.

Higiena w gabinecie

Takie lokale jak salony kosmetyczne powinny bezwzględnie przestrzegać zasad bhp, ponieważ w grę wchodzi zdrowie, a czasem nawet życie klientów.

Właściciele takich lokali muszą stanąć na wysokości zadania i zadbać o czystość gabinetów i sterylność przyrządów, których używają. Nie wolno oszczędzać na zdrowiu i bezpieczeństwie klientów.

Sterylność w gabinecie

Zalecenia odnoście higieny w salonie Healthy Beauty zaczynają się od dezynfekcji narzędzi i innego używanego sprzętu. Ważne jest także, aby wszystkie powierzchnie te duże, jak podłogi czy blaty, oraz te, które mają kontakt z naszym ciałem (jak np. łózka do masażu) były myte i dezynfekowane.

Szanujący się salon korzysta przede wszystkim z materiałów jednorazowych a do dezynfekcji metalowych narzędzi używa autoklaw. Autoklaw jest to specjalne urządzenie wykorzystujące wysokie ciśnienie i temperaturę do sterylizacji narzędzi kosmetycznych, chirurgicznych czy dentystycznych. Takie urządzenie jest wykorzystywane w salonie Healthy Beauty.

Podstawowym zaleceniem odnośnie higieny pracowników salonu kosmetycznego jest mycie i dezynfekcja rąk przed i po każdym zabiegu, oraz używanie rękawiczek i maseczki na twarz. Stosowanie się do tych zaleceń chroni klientów, ale także pracowników salonu. Bardzo ważne jest też dokładne oczyszczenie skóry klientki przy użyciu specjalnego preparatu do dezynfekcji. Kosmetolodzy Healthy Beauty podczas depilacji woskiem stosują technikę one dip. Technika ta polega na jednorazowym zanurzeniu szpatułki w podgrzewaczu na wosk. Każde kolejne nabieranie wosku to nowa szpatułka. Technika ta pozwala zachować wysoki standard higieny.

Kolejnym zaleceniem jest odpowiednie przygotowanie ręczników bawełnianych, używanych podczas masaży – są one prane w pralni wysokotemperaturowej.

Pamiętajmy, że wizyta w salonie kosmetycznym ma być przyjemnością. Powinniśmy czuć się tam komfortowo. Zatem wybierajmy sprawdzone salony, które przestrzegają podstawowych zaleceń odnośnie higieny i bezpieczeństwa.

Podczas najbliższej wizyty w salonie kosmetycznym zwróćmy uwagę na to czy zostały spełnione wytyczne odnośnie czystości i dbania o nasze bezpieczeństwo.

Zobacz nasze wyróżnione oferty: