Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny, kawitacja – zabieg bardzo dokładnie oczyszczający cerę wrażliwą

Peeling kawitacyjny, potocznie zwany kawitacją, to zabieg oczyszczający skórę wykonywany w gabinecie kosmetycznym. Jest przeznaczony do cer wrażliwych, które reagują podrażnieniem na zabiegi mniej delikatne np. oczyszczanie manualne. Kawitacja złuszcza skórę i działa głębiej niż peelingi stosowane w domu, ale działa równie delikatnie. Wykorzystując zjawisko drgań  kawitacyjnych zabieg głęboko oczyszcza pory z sebum i zanieczyszczeń. Zabieg jest bezbolesny i nie pozostawia podrażnień.

Polecany dla cer:

  • naczynkowych
  • delikatnych
  • ze skłonnością do wyprysków
  • źle reagujących na inne metody
  • u osób z cienką skórą

Kawitacja jest zjawiskiem fizycznym zachodzącym pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Polega na szybkiej przemianie z fazy ciekłej w fazę gazową. Właśnie dlatego na początku zabiegu nasza skóra musi być wilgotna. Wtedy w zetknięciu z głowicą ultradźwiękową tworzą się mikropęcherzyki, które następnie ulegają rozpadowi. Wynikiem tego jest rozbicie starych komórek rogowej warstwy naskórka i oczyszczenie porów skóry.

Jak wygląda zabieg?

Peeling kawitacyjny wykonuje się przy użyciu aparatu emitującego fale ultradźwiękowe o odpowiedniej częstotliwości. Skóra musi być mocno zwilżona w celu powstania zjawiska kawitacji i dobrego sprzężenia z głowicą maszyny. Szpatułką wytwarzającą ultradźwięki przesuwa się po zwilżonej skórze, w wyniku tego powstają mikropęcherzyki cieczy przechodzące w fazę lotną. Mikropęcherzyki pękają, rozbijając i odrywając martwe komórki naskórka a drgania „wyciskają” sebum z porów skóry oczyszczając ją bardzo głęboko.

Mikromasaż poprawia ukrwienie oraz większa właściwości absorpcyjne skóry. Działa przeciwzapalnie i dezynfekująco, dokładnie usuwa nadmiar łoju, oraz pozwala pozbyć się bakterii, które są jedną z przyczyn m.in. trądziku.

Krążenie w skórze przyspiesza wzmagając przemiany regeneracyjne i oczyszczanie skóry. Zbędne metabolity są usuwane wraz z krwią i limfą a składniki odżywcze i tlen są dostarczane do skóry właściwej sprawiając, że staje się promienna i wygląda zdrowo.

Peeling kawitacyjny może być stosowany jako zabieg samodzielny bądź stanowić jeden z elementów szerszych procedur zabiegowych, ponieważ doskonale oczyszcza i poprawia wchłanianie substancji aktywnych z preparatów, tym samym zwiększając skuteczność zabiegów. Jest nieinwazyjny, więc świetnie sprawdza się u osób z cerą wrażliwą i naczynkową.

Chcesz umówić się na Peeling Kawitacyjny? My wykonujemy go profesjonalnie, dbając o każdy szczegół. Zapraszamy do kontaktu.