Zabiegi na twarz dla 30-latki

30 latki często zastanawiają się jakie zabiegi są odpowiednie dla skóry w ich wieku. Czy potrzeba już ingerencji medycyny estetycznej, czy wystarczą zabiegi kosmetyczne? Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź co jest najlepsze dla skóry w tym wieku.

Proces starzenia się skóry – odpowiednia pielęgnacja anti aging to podstawa

Po 25. roku życia proces produkcji kolagenu i elastyny spowalnia – to idealny moment, aby wdrożyć produkty kosmetyczne, które mają za zadanie działać opóźniająco na pierwsze zmarszczki. Warto zwrócić uwagę, aby domowa pielęgnacja zawierała kwas hialuronowy, ponieważ intensywnie nawilża on naskórek i skórę właściwą, a więc wspiera procesy regeneracji skóry. Ważną grupą substancji aktywnych są antyoksydanty, między innymi witamina C, która chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, wyrównuje koloryt, działa rozświetlająco, ale również dzięki niej powstają nowe włókna skóry właściwej. Dowiedziono, że witamina C w połączeniu z kwasem hialuronowym skutecznie wspomagają produkcję kolagenu. Ponadto, warto się zaopatrzyć w odpowiedni krem z filtrem, ponieważ promienie słoneczne zaczynają degradować włókna elastyny i skóra staje się wiotka. Wielu kosmetologów uważa, że jednym z najskuteczniejszych produktów przeciwzmarszczkowych jest właśnie krem z wysokim współczynnikiem SPF (najlepiej 50). Na rynku możemy znaleźć wiele produktów do pielęgnacji, które obiecują widoczne efekty. Najlepiej skonsultować ich wybór z kosmetologiem, ponieważ nie każdy kosmetyk sprzyja naszej skórze, zatem nieodpowiednim doborem preparatów możemy pogorszyć strukturę naskórka i przyspieszyć procesy starzenia.

Kondycja skóry po 30-stce

Z kolei po 30. roku życia można się już spotkać z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Dotyczy to głównie twarzy – skóra traci jędrność, w okolicach oczu i na czole zaczynają pojawiać się zmarszczki mimiczne, coraz częściej można dojrzeć przebarwienia oraz nierównomierny koloryt. Następuje powolne zmniejszanie się objętości tkanki tłuszczowej w okolicy policzków, co staje się przyczyną powstawania tzw. chomików. Proces starzenia to naturalny etap w życiu każdego człowieka. Z wiekiem można zobacz yć zmieniający się wygląd naskórka, skóry właściwej czy tkanki podskórnej. Na szczęście dzięki ciągle rozwijającej się kosmetologii i medycynie estetycznej 30 latki nie muszą martwić się o wczesne oznaki starzenia i z pomocą odpowiednich zabiegów mogą zniwelować zmarszczki mimiczne czy przebarwienia. Specjaliści zadbają o to, aby skóra odzyskała piękny, młodzieńczy wygląd.

Zabiegi odmładzające na twarz po 30-stce – jakie?

Skóra każdej 30 latki jest inna – jej kondycja zależy od uwarunkowań genetycznych, stylu życia, poziomu stresu, aktywności fizycznej. Jednym z najbardziej istotnych czynników wpływających na stan skóry jest jej pielęgnacja – zarówno domowa, jak i profesjonalna. Zabiegi dla osób po 30 roku życia powinny zostać dobrane w zależności od potrzeb skóry i możliwości klienta bądź klientki. Warto podejść do tego tematu holistycznie, a zatem skorzystać z różnego rodzaju terapii mających na celu zmniejszenie widoczności zmarszczek. Wiele osób nie wierzy, że zabieg kosmetyczny wpłynie na poziom jędrności skóry i od razu kierują się do kliniki medycyny estetycznej na wypełnienie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego. Otóż urządzenia kosmetyczne takie jak mezoterapia mikroigłowa (dermapen), laser czy karboksyterapia z powodzeniem radzą sobie z niwelowaniem niedoskonałości skóry. Sprawdź poniżej jakie zabiegi polecają specjaliści dla kobiet w wieku 30 lat.

Top 5 zabiegów, które pokocha skóra kobiety 30+

Mezoterapia mikroigłowa (dermapen)

Mezoterapia mikroigłowa polega na frakcjonowaniu skóry za pomocą urządzenia o nazwie dermapen, a więc tworzeniu milionów kanalików. Dzięki temu zwiększa się wchłanianie składników aktywnych, na przykład retinolu czy kwasu hialuronowego. Ponadto, w głębi skóry powstaje kontrolowany stan zapalny, który stymuluje produkcję nowego kolagenu i elastyny. Polecamy ten zabieg osobom ze skórą wiotką, ponieważ ma na celu jej pogrubienie. Co ważne – seria zabiegów mezoterapii potrafi opóźnić starzenie skóry nawet o rok! Innymi zaletami tego zabiegu jest poprawa kolorytu skóry, zmniejszenie widoczności naczyń krwionośnych oraz redukcja blizn, na przykład potrądzikowych. W zależności od wskazań zabiegi wykonuje się co 14-28 dni.

Peeling chemiczny

Kiedyś najpopularniejszym zabiegiem złuszczającym była mikrodermabrazja. Dzisiaj odchodzi się od tego zabiegu na korzyść peelingów chemicznych. Wynika to głównie z tego, że nie każdy toleruje peeling mechaniczny, szczególnie na skórze twarzy, a w przypadku kwasu nie używa się tarcia. W zależności od użytego kwasu można osiągnąć niesamowite efekty – zniwelować pierwsze zmarszczki, rozjaśnić przebarwienia, spłycić blizny potrądzikowe oraz usunąć niedoskonałości powstające z wiekiem. Ogromną zaletą jest fakt, że zabiegi z kwas ami można wykonywać cały rok, nawet na twarz – wystarczy dobrać odpowiedni rodzaj peelingu. Odstępy pomiędzy zabiegami powinny wynosić 7-14 dni, lub nawet do 28 dni w przypadku mocniejszych kwasów.

Karboksyterapia

Zabieg karboksyterapii polega na śródskórnym lub podskórnym podaniu dwutlenku węgla. Efektem jest natychmiastowe dotlenienie tkanek, tworzenie się nowych włókien kolagenowych oraz zwiększenie metabolizmu komórkowego. Co istotne – dzięki temu, że wstrzykiwana jest naturalna substancja, którą produkuje każdy człowiek, ryzyko wystąpienia działań niepożądanych spada do minimum. Ten zabieg cenią sobie kobiety w każdym wieku, ponieważ działa na wiele defektów skóry, takich jak zmarszczki (twarz, szyja, dekolt), cienie i opuchlizny pod oczami, blizny różnego pochodzenia oraz oporna tkanka tłuszczowa i cellulit. Zabiegi wykonywane są co 4-7 dni w przypadku terapii antycellulitowych, a co 14-21 dni przy okolicy oczu, redukcji zmarszczek oraz blizn. Karboksyterapię często łączy się z zabieg ami kwasami lub mezoterapią ze względu na działanie synergistyczne – dzięki temu uzyskujemy lepsze i szybsze efekty.

Laser

Od wielu lat stosuje się zabiegi z użyciem lasera w medycynie i kosmetologii – kiedyś jedynie do usuwania owłosienia, obecnie również do opóźniania procesów starzenia. Dzięki zastosowaniu światła lasera w skórze zapoczątkowują się intensywne procesy naprawcze. Jeśli chodzi o działanie przeciwstarzeniowe, 30 latki mogą zacząć korzystać z fotoodmładzania. Seria zabiegów wynosi od 3 do 7 w zależności od kondycji skóry, zazwyczaj wykonuje się je w odstępach 3-4 tygodni. Po zakończonej serii skóra twarzy jest ujędrniona, rozświetlona oraz ma równomierny koloryt. Przed zabiegiem warto wykonać peeling, aby oczyścić skórę, a pod koniec nałożyć odmładzającą maskę. Fotoodmładzanie to hit wśród zabiegów na twarz w Healthy Beauty.

Medycyna estetyczna – wypełnianie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego

Jeśli bruzdy są naprawdę głębokie, a potrzebujemy natychmiastowego efektu ich wypełnienia – warto udać się do kliniki medycyny estetycznej na wstrzyknięcie kwasu hialuronowego. Z tego zabiegu korzystają już 20 i 25-latki, chociaż w tym przypadku kwas hialuronowy podawany jest częściej w czerwień wargową, aby powiększyć i nawilżyć usta. 30 latki zaczynają najczęściej od wypełniania bruzd nosowo-wargowych, tzw. lwiej zmarszczki między brwiami, jak również podania kwasu hialuronowego pod skórę w okolicy policzków, aby poprawić owal twarzy. Z wiekiem ubywa w skórze tej substancji, co wpływa znacząco na spadek jędrności i poziomu nawilżenia, dlatego też kobiety często kierują swoje kroki w kierunku kliniki medycyny estetycznej właśnie po skończeniu 30-tki. Przed umówieniem wizyty u specjalisty z tego zakresu warto sprawdzić opinie o danym miejscu, ponieważ czasem zdarza się, że zabieg wykonany jest nieprawidłowo i może się to skończyć niepożądanym efektem i stratą pieniędzy.

Należy pamiętać, że po każdym zabiegu skóra musi być chroniona przed promieniami UV, dlatego warto zaopatrzyć się w skuteczny krem przeciwsłoneczny.

Podsumowując, współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna oferują szereg skutecznych rozwiązań dla wymagających 30 latek. Przed podjęciem decyzji o rodzaju zabiegu warto skonsultować się ze specjalistą – kosmetologiem lub lekarzem – który dobierze najlepszą terapię na podstawie kondycji skóry, wytłumaczy na czym polega polecony zabieg oraz wykluczy wszelkie przeciwwskazania.