Mikrodermabrazja brzucha – czyli jak usuwamy rozstępy

Zabieg mikrodermabrazji jest jednym z najchętniej wybieranych przez kobiety w gabinetach kosmetycznych. Przeważnie kojarzy się z oczyszczaniem twarzy, szyi i okolic dekoltu, ale można z powodzeniem stosować go na inne obszary ciała, takie jak brzuch czy uda. Co prawda są to strefy na co dzień ukryte pod ubraniami, jednak nie są wolne od problemów skórnych – takich jak rozstępy.

Zabiegi mikrodermabrazji brzucha

Czym są rozstępy według kosmetologa?

Mówiąc najprościej, są to ślady po nadmiernym naciągnięciu tkanek, gdy dochodzi do rozciągnięcia się włókien kolagenowych oraz słabszej pracy fibroblastów. Widać to w postaci cienkich czerwonych linii, które z czasem bledną. Rozstępy pojawiają się na wskutek zaburzeń hormonalnych lub nagłej zmiany wagi ciała – dotyczy to kobiet w ciąży, których skóra zostaje mocno naciągnięta, nastolatków w okresie wzrostu, oraz osób, które nagle schudły bądź przybrały na wadze. Często dochodzi do powstawania rozstępów także w wyniku zaburzeń hormonalnych (np. zaburzenia kory nadnerczy) oraz przy długotrwałym stosowaniu leków steroidowych. Jaka by nie była przyczyna powstania rozstępów, nie są one mile widziane, często próby zwalczenia ich przy pomocy kremów nie dają oczekiwanego rezultatu. W takich sytuacjach warto sięgnąć po innowacyjną i bezpieczną metodę jaką jest mikrodermabrazja.

Mikrodermabrazja brzucha – na czym polega i jak to robimy w naszym salonie?

Zabieg mikrodermabrazji polega na mechanicznym złuszczaniu zrogowaciałego naskórka, przy pomocy urządzenia wyposażonego w głowicę wykonaną z diamentu lub kryształu korundu, oraz pompę ssącą. Zabieg trwa krótko, przeważnie 30- 45 minut, w jego trakcie ścierane są kolejne warstwy naskórka, często aż do skóry właściwej. Dzięki temu zrogowaciały naskórek zostaje usunięty a samo ścieranie inicjuje rozpoczęcie naturalnych procesów syntezy elastyny i kolagenu, a więc odbudowy komórek. Sam zabieg jest bezbolesny i zaraz po nim można wrócić do codziennej aktywności. Mikrodermabrazja brzucha jest bezpiecznym zabiegiem. Mogą pojawić się po niej miejscowe lekkie zaczerwienienie skóry, czasami z uczuciem swędzenia, mrowienia czy świądu, co jest naturalne i świadczy o trwających procesach odbudowy skóry. W trakcie zabiegu nie stosuje się żadnych silnie działających preparatów (jak w przypadku np. peelingów chemicznych) dlatego z mikrodermabrazji mogą skorzystać osoby z każdym rodzajem cery.

Jak przygotować się do zabiegu

Zanim przekroczysz próg gabinetu odnowy musisz odpowiednio zadbać o skórę. To bardzo ważne, żeby zabieg był skuteczny a skóra odpowiednio do niego przygotowana. Na kilka dni przed wyznaczonym terminem z codziennej pielęgnacji wyłącz chemiczne kremy do depilacji, woskowania, nie planuj też na ten czas innych zabiegów, które swoim działaniem ingerują w skórę. Przez kilka dni stosuj miękkie gąbki do pielęgnacji, te szorstkie należy odłożyć na inny czas. Także peelingowanie warto odłożyć na później.

Jak mikrodermabrazja działa na rozstępy

Najlepszy efekt mikrodermabrazja brzucha przynosi w sytuacji pojawienia się świeżych rozstępów, starsze mogą wymagać nieco dłuższej terapii. Wszystko zależy od stanu i kondycji skóry a także indywidualnych właściwości regeneracyjnych. Szacuje się, że doskonałe rezultaty osiąga się po całej serii zabiegów, przeciętnie jest to minimum pięć. Pamiętaj, że pomiędzy poszczególnymi zabiegami skóra musi odpocząć, dlatego należy zachować pomiędzy nimi odstęp czasu ok. 2-3 tygodni. Warto też kompleksowo zadbać o skórę i połączyć intensywne działanie jakim jest mikrodermabrazja brzucha z jednoczesną specjalistyczną pielęgnacją odpowiednimi preparatami do ciała. Nasi eksperci służą w tym zakresie swoją specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem, by pomóc osiągnąć najlepsze rezultat. Indywidualnie dobrana strategia pielęgnacji skóry dopasowana do potrzeb i oczekiwań klientki to zdecydowanie najlepsza droga do pięknego i zdrowego wyglądu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Mikrodermabrazja brzucha może być stosowana u zdecydowanej większości osób, jednak istnieje pewna wąska grupa przeciwwskazań do wykonywania tego zabiegu. Osoby przyjmujące regularnie niesteroidowe leki zapalne lub rozrzedzające krew, powinny skonsultować się z lekarzem przed wykonaniem zabiegu – w ich sytuacji może dojść do wystąpienia skórnych wybroczyn. Jeśli jest to możliwe, należy przed zabiegiem odstawić leki. Mikrodermabrazja brzucha nie może być wykonywana u osób chorych na stany zapalne czy zakażenia skóry różnego rodzaju, nowotwory lub bliznowce. Z zabiegu wyklucza także grzybica skóry, nadżerki, aktywny trądzik, znamiona oraz naczyniaki.

Podsumujmy raz jeszcze, jakie korzyści niesie z sobą mikrodermabrazja brzucha?

  • Dokładne oczyszczenie skóry i pobudzenie jej do produkcji nowych komórek
  • Jest to prosty, bezbolesny i krótkotrwały zabieg a jego efekty widać praktycznie od razu
  • Mikrodermabrazja brzucha jest bezpieczna i mogą stosować ją osoby ze skórą wrażliwą
  • W prosty sposób następuje uruchomienie naturalnych procesów syntezy białek, co powoduje odbudowę komórek skóry, jej wzmocnienie i uelastycznienie
  • Rozstępy stają się coraz jaśniejsze, mniej widoczne dzięki wzbudzeniu procesu regeneracji włókien kolagenowych
  • Skóra nabiera zdrowego, jasnego wyglądu, jest odmłodzona i bardziej sprężysta

Wykonujemy profesjonalne zabiegi mikredermabrazji brzucha, usuwamy rozstępy i inne problemy skóry

Każdy zabieg poprzedzony jest wywiadem i konsultacją z klientem.
Jeżeli masz pytania zapraszamy na bezpłatną konsultację do salonu lub ONLINE.