Łojotokowe zapalenie skóry – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Problemy skórne bardzo często trudno jest nam samodzielnie zdefiniować. Niekiedy nie obędzie sie bez pomocy specjalisty kosmetologa albo dermatologa. Oprócz ludzi którzy zmagają się z klasycznym trądzikiem, istnieje też wiele osób dotkniętych łojotokowym zapaleniem skóry. Niestety nie każdy potrafi je odróżnić od zwykłego trądziku.

Jak rozpoznać łojotokowe zapalenie skóry?

Nie jest to jedynie nadmierne wydzielanie sebum. Łojotokowemu zapaleniu skóry towarzyszy także świąd, łuszczenie skóry, zaczerwienienie, rozszerzone pory, zgrubienie w miejscu łojotoku i inne . Oznacza to, że nasza cera nie tylko ma wyraźne problemy z wydzielaniem nadmiernej ilości sebum, ale także nieprzyjemnie swędzi i nieestetycznie łuszczy się. Wszystko to może występuje na skórze twarzy, ale łojotokowe zapalenie skóry dotyka także owłosionej skóry głowy-łupież, czy skóry brwi, która
łuszczy się.

Jak temu przeciwdziałać?

Bardzo ważna jest tutaj walka z łojotokiem. Należy więc skupić się przede wszystkim na uregulowaniu pracy gruczołów łojowych. Redukcja nadmiernego wydzielania sebum to pierwszy krok do sukcesu. Kolejna istotna zasada to delikatne oczyszczanie twarzy. Chodzi bowiem o to by podczas zmniejszania porów, likwidowania łojotoku nie podrażnić skóry, która i tak jest już w krytycznym często stanie. Na szczęście istnieje rozwiązanie.

Bezpieczne zabiegi w przypadku ŁZS

Domowa pielęgnacja nie wystarczy by skutecznie zwalczyć łojotokowe zapalenie skóry. Stąd też niezbędne jest skorzystanie z pomocy kosmetologa. Jakie zabiegi jednak należy dobrać aby mieć pewność, że nie pogorszymy stanu skóry? Pierwszym z nich jest peeling kawitacyjny, zwany w skrócie kawitacją. Jest to oczyszczanie skóry przy pomocy ultradźwiękowej wibracji. Dodatkowym atutem jest tutaj mikromasaż, który pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mikrokrążenia krwi, dotlenia komórki skóry a także ułatwia wnikanie substancji aktywnych wgłąb skóry. Stymulowane jest także naturalne nawodnienie tkanki skórnej. Kawitacja działa kojąco i regenerująco na naszą buzię, dzięki czemu nasza cera wraca do naturalnej równowagi i odzyskuje zdrowy wygląd.

Kolejny zabieg polecany w przypadku łojotokowego zapalenia skóry jest mikrodermabrazja. Dzięki niej pozbędziemy się zewnętrznych warstw naskórka. To daje drugą szansę naszej skórze, ponieważ motywuje ją do tworzenia nowych komórek. Cera zostaje zregenerowana i odbudowana. Zmiany skórne spowodowane łojotokowym zapaleniem skóry zostają zlikwidowane i przywrócony zostaje pierwotny stan skóry.

Zaufaj doświadczonym profesjonalistom

Często przed sięgnięciem po pomoc, powstrzymuje nas strach przed pogorszeniem stanu cery. Ważne by znaleźć kogoś, kogo możemy śmiało obdarzyć zaufaniem. Kadra Healthy Beauty to właśnie takie wykształcone osoby, którym możesz zawierzyć zdrowie swojej skóry. Możesz być pewien, że nie będziemy eksperymentować z twoją cerą ale zastosujemy konkretne zabiegi, które zagwarantują widoczne efekty i tak długo oczekiwaną przez Ciebie poprawę.