Kwas kojowy – prosto z Azji na przebarwienia skóry

Bądź młoda jak Azjatki

Przebarwienia i ciemne plamy na skórze pojawiają się znikąd, czasem mamy wrażenie że jeszcze wczoraj ich nie było. Przybierają postać ciemnych plamek, piegów lub szeroko rozlanych dużych zacieków. Przebarwienia można polubić, albo usunąć np. za pomocą pochodzącego z Azji kwasu KOJOWEGO.

Oczyszczanie skóry za pomocą kwasu kojowego

Czy widziałaś kiedyś Azjatkę z przebarwieniami? No właśnie.

W populacji europejskiej problem przebarwień skóry dotyczy 35% kobiet po 30 roku życia i większości kobiet po 50. Pojawiają się na twarzy, dekolcie i dłoniach, czyli w miejscach najbardziej widocznych. Przyczyny przebarwień można podzielić na kilka grup:

  • genetyczne – piegi, hiperpigmentacja skóry wokół oczu
  • hormonalne – powstałe w wyniku ciąży, menopauzy, antykoncepcji
  • polekowe – w wyniku stosowania np. retinoidów
  • reakcje fotochemiczne kosmetyków

Kwas Kojowy (Kojic Acid) został po raz pierwszy wysublimowany w Azji z tamtejszych grzybów z rodziny Aspergillus. W tamtych rejonach jest z powodzeniem stosowany od wieków jako składnik kosmetyków, leków i produktów do pielęgnacji skóry. W czystej formie ma postać białych kryształków rozpuszczalnych w wodzie i alkoholu etylowym. W kosmetologii używa się kwasu kojowego w preparatach medycznych o wysokich stężeniach, do których stosuje się ściśle określone procedury i czas ekspozycji. W dobrych salonach kosmetycznych można znaleźć również kosmetyki do pielęgnacji domowej z kwasem kojowym w niższych stężeniach, bezpiecznych do samodzielnego stosowania.

Od kwasu kojowego  nie będziesz się łuszczyła!

Kwas kojowy działa na uporczywe, głębokie przebarwienia skórne. Na płytkie przebarwienia naskórkowe świetnie działają kwasy złuszczające. Gdy działanie powierzchowne nie wystarcza stosuje się kwas kojowy, który działa na zasadzie innego mechanizmu niż złuszczanie.

Ten rodzaj kwasu jest inhibitorem tyrozynazy, jest to związek który uczestniczy w skórze w procesie melanogenezy – wytwarzania ciemnego barwnika. Nierówne rozłożenie melaniny w skórze widzimy jako przebarwienia w różnej postaci.

Kwas kojowy wnikając w skórę hamuje produkcję melaniny na etapie tworzenia się tyrozynazy. Tyrozynaza jest związkiem który bierze udział w w produkcji melaniny – ciemnego barwnika w skórze. Kwas kojowy powoduje zatrzymanie procesu tworzenia się melaniny, co powoduje depigmentację ciemnych plam i brak wybarwiania się nowych.

Dzięki temu mechanizmowi działania zabiegi kwasem kojowym można wykonywać latem przy dużym nasłonecznieniu. Skoro zahamowaliśmy produkcję melaniny słońce nam nie groźne!

Powszechnie panuje mit, mówiący o tym że zabiegów kwasami nie wykonuje się o tej porze roku. Nie jest to prawdą, wszystko jest zależne od mechanizmu działania. Można, a nawet należałoby stosować kwas kojowy latem. Co prawda przypadku niektórych kwasów głęboko złuszczających istnieje konieczność zachowania procedur pozabiegowych ze względu na ścieńczenie naskórka, wystarczy jednak zachować zalecenia kosmetologa, by uniknąć jakiegokolwiek niebezpieczeństwa. W przypadku kwasu kojowego niebezpieczeństwo powikłań jest zbliżone do zera.

Ile zabiegów i jak to działa

Zabiegi kwasem kojowym wykonuje się w seriach 5 oddzielnych sesji. Dzięki rozłożeniu w czasie kosmetolog ma szansę zacząć od lżejszych stężeń, sprawdzić reakcję skóry, i stopniowo zwiększać dawki oraz ilość użytych preparatów. Procedura ułożona w ten sposób gwarantuje efekty i bezpieczeństwo pacjenta.

Nie daj się nabrać nikomu kto twierdzi że za pomocą jednego zabiegu wyleczy twoją skórę!

Wyprowadzanie przebarwień by było skuteczne i trwałe należy przeprowadzić stopniowo, dać skórze czas na regenerację i reakcję na preparat. Niekiedy skóra zaczyna reagować podczas 3-4 zabiegu. Zależnie od osobniczych predyspozycji w tedy następuje przełom w efektach zabiegowych. Kwas kojowy nie będzie Cię łuszczył więc możesz bez przeszkód chodzić do pracy i spotykać się z ludźmi.

W naszym salonie zabiegi z wykorzystaniem kwasów wykonywane są przez wykwalifikowanych Kosmetologów. Masz 100% pewności, że zabieg wykonamy prawidłowo.

Pozbyłam się przebarwień!

Gratulacje, teraz wystarczy tylko podtrzymać efekt. Jako kontynuację kuracji stosuje się kosmetyki, najczęściej w postaci toniku z kwasem kojowym w niewielkim, bezpiecznym stężeniu. Dla utrzymania idealnej cery warto raz na kilka tygodni przeprowadzić zabieg przypominający u tej samej kosmetolog. Dlaczego u tej samej? Dla tego że w gabinecie z którego korzystasz jest twoja karta pacjenta, w której dokładnie został opisany proces zabiegowy a twój kosmetolog wie jak go kontynuować.

Kwas kojowy jako dodatkowy składnik rozbudowanych procedur zabiegowych świetnie sprawdza się również w zabiegach anti age, gdzie głównym celem nie jest wyleczenie przebarwień. Dodaje skórze blasku, rozjaśnia ją i zabezpiecza wykazując szereg prozdrowotnych właściwości.

Azjatki wiedzą to od dawna. Czas na Ciebie! 🙂

Tylko u nas stężenie kwasu dopasujemy indywidualnie do Twojej Cery

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją i analizą Twojej cery. Nie stosujemy zabiegów schematycznych. Wiemy, że każdy jest inny.