Fizjoterapeuta Warszawa Wola

Nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani

W każdym powiedzeniu jest ziarno prawdy, w obecnym świecie pracy online coraz częściej potrzebujemy wizyt u fizjoterapeuty. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka; brak aktywności, pozycja siedząca, przetworzone jedzenie, stres. Można wymieniać jeszcze długo.

Do tej pory fizjoterapia kojarzyła się z ćwiczeniami po operacjach aby wrócić do pełnej sprawności. A co gdyby pojawić się u fizjoterapeuty wcześniej?

Spróbujmy odwrócić kolejność: zamiast operacji kręgosłupa czy kolana i rehabilitacji po zabiegu aby wrócić do sprawności, wracamy do sprawności i po to by zabieg chirurgiczny nie był konieczny. Brzmi zachęcająco.

Czy wizyty u fizjoterapeuty w Warszawie na Woli zapobiegną operacji?

Tak, w wielu przypadkach odpowiednio wczesna diagnoza fizjoterapeutyczna i regularne wizyty pozwoliłyby uniknąć zabiegu operacyjnego. Fizjoterapeuta jest w stanie ocenić przyczynę dyskomfortu pacjenta, następnie rozpocząć pracę nad jej zlikwidowaniem. Dzięki temu, stan aparatu ruchu dalej się nie pogarsza, co likwiduje ryzyko operacji. Najlepszym lekarstwem jest profilaktyka.

Fizjoterapia i Rehabilitacja Warszawa rozpoczyna się od diagnostyki

Pierwszym etapem jest zawsze diagnoza. Podczas konsultacji z fizjoterapeutą zostaje wykonany szereg testów funkcjonalnych, badanie palpacyjne, oraz zebrany wywiad. Dzięki testom funkcjonalnym fizjoterapeuta sprawdza zakres ruchomości stawowej, określa co powoduje ból w danym ruchu lub sytuacji, różnicuje objawy. Badanie palpacyjne pozwala wykryć nieprawidłowości anatomiczne oraz zlokalizować dokładne miejsce bólu lub dyskomfortu.

Podczas konsultacji fizjoterapeuta zbiera wywiad który dostarcza informacji na temat możliwych przyczyn występującego problemu. Bardzo duże znaczenie mają szczere odpowiedzi pacjenta na temat wykonywanej pracy, podejmowanej aktywności fizycznej, sposobu odżywiania, wy

Jak możemy pomóc w Warszawie

Najważniejszym elementem planowania terapii jest określenie przyczyny problemu. Podczas badania fizjoterapeutycznego specjalista analizuje także dostarczone dokumenty takie jak badania obrazowe, wypisy szpitalne czy opisy lekarskie. Na podstawie analizy dokumentów i zebranych w badaniu informacji można nakreślić plan terapii i rozpocząć proces powrotu do zdrowia. W tym celu fizjoterapeuci stosują szereg metod terapeutycznych które mają za zadanie przywrócić właściwe funkcjonowanie organizmu.

Mikroprądy z Fizjoterapeutą

Dobrze poznana metoda stosowana z powodzeniem w odbudowie masy i siły mięśniowej po urazach rekonstrukcjach wszędzie tam gdzie występują zaniki mięśniowe na skutek unieruchomienia po złamaniach, kontuzjach czy naderwaniach. Przywrócenie siłyi masy mięsniowej odbywa się za pomocą impulsów elektrycznych przesyłanych przez specjalne żelowe elektrody, które działają jak impuls nerwowy kurczący mięsnie podczas wysiłku. Dzięki temu mięsnie pracują ber udziału pacjenta, kiedy nie można wyprostować kolana lub napiąć mięsnia z powodu bólu. W momencie gdy pacjent jest gotowy do pierwszych ćwiczeń ma do dyspozycji w pełni wydolną grupę mięśniową odpowiedzialną za ruch w danym stawie.

Dodatkowo pod kątem estetycznym, możemy poprawić kształt pośladków czy ud u Pań, ponieważ metoda działa tak samo jak popularny trening EMS.

Terapia punktów spustowych, masaż z Rehabilitantem

Jest to zabieg polegający na zlokalizowaniu tzw. „punktów spustowych” czyli miejsc w których zakończenia nerwowe położone są blisko powierzchni ciała. Nierzadko jest to również miejsce tkliwe, powodujące dolegliwości bólowe. W jego obrębie dochodzi często do nadmiernego napięcia, stałego włókien mięśniowych. Zaciśnięte pęczki włókien mięśniowych utrudniają przepływ krwi, na skutek czego tkanka nie jest zaopatrzana w składniki odżywcze i tlen w wystarczającej ilości. Dodatkowo transport metabolitów przemian energetycznych zachodzących we włóknach mięśniowych jest niewystarczający. Kwas mlekowy, dwutlenek węgla, i inne szkodliwe produkty przemiany materii pozostają w tym miejscu dłużej przez co niektóre z mikrowłókien zostają uszkodzone i obumierają. Miejsca te wyczuwalne w badaniu palpacyjnym jako dające się przesuwać pod palcami „grudki” lub „złogi” zaburzają biomechamikę pracy danego mięśnia i sąsiadujących grup mięśniowych dając objawy bólowe także poza miejscem punktu spustowego.

Terapia punktów spustowych polega na manualnym „rozbiciu” zwłóknienia, terapeuta za pomocą punktowego nacisku rozbija złogi przywracając właściwy przebieg włókien mięśniowych i powodując bardzo intensywne lokalne przekrwienie.

Długofalowym skutkiem systematycznej terapii spustowej jest rozbicie złogów, przywrócenie właściwego krążenia w miejscu punktu spustowego oraz zniwelowanie bólu.

Mechanizm zmniejszenia bólu podczas terapii spustowej wykorzystuje także zjawisko wstecznego bodźcowania zakończenia nerwu. W naturalnym cyklu, bodziec bólowy z wewnątrz organizmu jest przesyłany do ośrodkowego układu nerwowego. Mózg interpretuje impuls jako uczucie bólu, dyskomfortu, lub pieczenia. Terapeuta powoduje za pomocą nacisku w miejscu punktu spustowego, powoduje odczucie średniego dyskomfortu. Bodziec ten odbierany jest przez mózg z zewnątrz. Dzięki temu uczucie spięcia i bólu w miejscu punktu spustowego, które mogłoby się pojawić w późniejszym czasie, jest znacznie mniejsze lub nie odczuwalne. Mechanizm ten można porównać do uodpornienia się nerwu na odczucia bólowe.

Fala uderzeniowa pod nadzorem Fizjoterapeuty Tomasz Malińskiego

Fala uderzeniowa jest przeznaczona do leczenia przewlekłych bólów kręgosłupa przebiegających z okresowymi zaostrzeniami, zmian zwyrodnieniowych stawów, ostrogi piętowej, łokcia tenisisty, bólów stawie barkowym czy zapalenia ścięgien.

Zabiegi wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia do terapii falą uderzeniową, które składa się ze stacji głównej i głowicy do aplikacji fali uderzeniowej. Sama głowica najczęściej ma kształt pistoletu. Wyposażona jest w wymienne główki różniące się rozmiarem i kształtem w zależności od rodzaju schorzenia i miejsca aplikacji bodźca fizykalnego.

Za pomocą głowicy wykonuje się serie strzałów” falą uderzeniową w miejsce stawu, ścięgna lub mięśnia w celu wywołania zmian biochemicznych w toczącym się procesie zapalnym. Skutkiem działania takiej terapii jest niemalże natychmiastowe zmniejszenie zapalenia i bólu. Proces regeneracji wg. badań przyspiesza o 50-70%. Doskonałe efekty terapii fala uderzeniową spowodowały jej popularność wśród sportowców takich jak tenisiści, często zmagających się z zapaleniem przyczepów łokciowych mięśni przedramienia. Chcąc szybko wrócić do gry sztaby lekarzy i rehabilitantów przetestowały wszystkie możliwe terapie. Efektem tych badań było zainteresowanie falą uderzeniową jako szybkim i skutecznym sposobem leczenia bez użycia farmakologii niejednokrotnie powodującej skutki uboczne.

Pinoterapia, pinopressura

PInoterapia lub pinopressura to działanie bodźcem mechanicznym podobne do terapii punkótw spustowych. Jest jednak kilka różnic, przede wszystkim ręka terapeuty jest uzbrojona w piny- specjalne „gwoździe” wykonane z mosiądzu lub stali chirurgicznej. Maja one różne gradacje i kształty, odpowiednie do różnych punktów na ciele, do większych obszarów większe, mniejsze do działania w małych punktach. Zaletą pinoterapii jest jest precyzyjniejsze, mocniejsze działanie i możliwość przyłożenia większej siły w miejscach poddawanych terapii. Jest też mniej męczące dla terapeuty, może więc on pracować zwiększą ilością pacjentów dziennie bez straty na jakości terapii na skutek zmęczenia.

Pinoterapia daje świetne efekty w przypadku schorzeń neurologicznych i ortopedycznych, leczeniu bólów mięśniowo-powięziowych, bólów głowy wywołanych nadmiernym napięciem mięśniowym, bólów kręgosłupa szyjnego, piersiowego oraz lędźwiowego. Świetnie sprawdza się w stanach pooperacyjnych i pourazowych oraz w przypadku ograniczenia ruchu w stawach.

Rehabilitacja ruchowa z Trenerem personalnym i Fizjoterapeutą

Lub trening medyczny w odróżnieniu od pozostałych metod wymaga aktywnego udziału pacjenta. Polega na systematycznym przywracaniu siły mięśniowej, ruchomości stawowej, poprawy połączeń nerwowych a wreszcie przywróceniu właściwych wzorców ruchowych u osób które taki wzorzec utraciły lub maja nieprawidłowy.

Trening medyczny odbywa się w miejscu wyposażonym w odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny i sportowy,  możeto być gabinet rehabilitacji, klub fitness z odpowiednim wyposażeniem do prowadzenia zajęć rehabilitacji ruchowej. Natomiast najważniejszą rolę pełni rehabilitant oraz sam pacjent.

Zadaniem rehabilitanta jest określenie problemu z którym zgłasza się klient. Pierwsze zajęcia mają charakter diagnostyczny. Terapeuta określa obecny poziom sprawności, mobilności stawowej, siły mięsniowej, koordynacji oraz poprawność wzorców ruchowych. Dodatkowo zbierany jest wywiad z pacjentem oraz analizowane aktualne badania medyczne.

Na tej podstawie zostaje dobrany zestaw ćwiczeń, indywidualnie dla danej osoby.

Regularność to podstawa w treningach i fizjoterapii

Trening medyczny Warszawa  musi być realizowany w regularnych odstępach czasu, przynajmniej dwa razy w tygodniu. Tylko wówczas pacjent wraz z terapeutą są w stanie podnosząc trudność wykonywanych ćwiczeń powrócić do pełnej sprawności. Mechanizm adaptacji stawów i mięśni do ruchu potrzebuje czasu, pierwszy okres upływana przywróceniu zdolnoścido ruchu w możliwym zakresie, przenoszenia obciążeń przez stawy i ścięgna oraz wstępnym wzmocnieniu układu mięśniowego. W tym czasie może pojawić się dyskomfort podczas pracy stawów i mięśni nienawykłych do prawidłowego ruchu. W osłabionych grupach mięśniowych mogą pojawić się niewielkie zakwasy. Pierwszy okres adaptacyjny mija po około trzech tygodniach, następnie terapeuta wraz pacjentem mogą przejść do trudniejszych ćwiczeń a ich wykonanie staje się bardziej komfortowe.

W zależności od zaawansowania problemu pacjenta, okres pełnego powrotu do oczekiwanej sprawności wynosi od kilku tygodni do kilku miesięcy, przy czym ważne jest aby aktywność w postaci ćwiczeń kontynuować nieprzerwanie w późniejszym czasie.

Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku jest okresowa kontrola, ocena i zmiana planu ćwiczeń przez fizjoterapeutę.

Masaż leczniczy czy to też fizjoterapia ?

Masaż leczniczy jest to zabieg masażu wykorzystujący techniki i chwyty lecznicze których nie używa siew innych rodzajach masażu. Oprócz dokładnej diagnostyki palpacyjnej podczas masażu wykorzystywane są chwyty powodujące realne korzyści zdrowotne, takie jak pobudzenie mechanizmów regeneracyjnych, zmniejszenie doznań bólowych, poprawa krążenia i ogólnego samopoczucia. Terapeuta wykonujący masaż leczniczy nie może być zwykłym masażystą, najlepiej aby była to osoba z wykształceniem paramedycznym takim jak licencjat lub magister  fizjoterapii. Wachlarz technik wykorzystywanych w masażu leczniczym zależy od umiejętności i wiedzy terapeuty. Mogą tu być zastosowane poprzednio wymienione metody takie jak terapia punktów spustowych, pinopresura czy wykończenie za pomocą tejpingu w zależności od potrzeb pacjenta.

Masaż leczniczy jest często wstępem do pozostałych bardziej celowanych metod terapeutycznych z treningiem rehabilitacyjnym włącznie dzięki temu że praktycznie podczas całego zabiegu fizjoterapeuta prowadzi bardzo dokładną diagnostykę palpacyjną.

Korzyści płynące z masażu leczniczego w Warszawie to zniwelowanie stanów zapalnych, poprawa krążenia i odżywienia tkanek, zmniejszenie bólu i pobudzenie naturalnych procesów regeneracji organizmu.

Masaż leczniczy może być masażem częściowym obejmującym kończyny dolne, tułów lub inny obszar wymagający terapii. Taki zabieg trwa najczęściej 30 minut. Całościowy masaż leczniczy może zająć nawet godzinę.

Sam zabieg odbywa się w osobnym gabinecie, osoba otrzymuje materiały jednorazowe do przebrania się, gdy pacjent zajmie miejsce na leżance w przypadku masażu całościowego wciskając przycisk powiadamia terapeutę że jest gotowa do zabiegu.

Warto przed zabiegniem przesłać skany badań na maila ośrodka po to by terapeuta miał jeszcze przed przeprowadzeniem wywiadu pełniejszy obraz probleu i mógł dobrać odpowiednie metody działania.

Taping lub tejping

Metoda zyskująca coraz większą popularność z powodu swojej skuteczności i długotrwałego działania po wyjściu pacjenta z gabinetu. Metoda tejpingu polega na aplikacji na ciało pacjenta specjalnych, rozciągliwych taśm z klejem akrylowym. Sposoby aplikacji dzielą się na kilka typów:

  •  Odciążające powięzie – dzięki odciągnięciu skóry wraz z powiezią, poprawia się przepływ płynów ustrojowych, krwi i limfy, co przyspiesza regenerację, odprowadza produkty metaboliczne procesu zapalnego i powoduje odczuwalną ulgę w bólu
  •  Wspomagające pracę mięśni – nierzadko ból lub problem funkcjonalny powodują osłabione grupy mięsniowe, odpowiedzialne za przykładowo; funkcję utrzymania szyi we właściwej pozycji podczas pracy na komputerze. Dzięki zastosowaniu tejpowania, wspomagana jest siła mięśni stabilizacyjnych, dzięki czemu nie przeciążamy kręgosłupa szyjnego
  • Wspomagająca pracę stawów – aplikacja ta pełni rolę ortezy lub stabilizatora z tą różnicą że jest wygodniejsza ponieważ zamiast niewygodnej peloty mamy przyklejony do skóry, system tejpów stabilizujących nasz staw po urazie, przeciążeniu lub w takich przypadkach jak cieśń kanału nadgarstka.

Tejpy dla sportowców w Warszawie

Technika tejpingu jest bardzo popularna wśród osób aktywnych fizycznie. Tejpowanie sportowe w Warszawie polega na zaopatrzeniu danego segmentu (np. zespołu mięsni ramienia i stawu ramiennego) w celu zwiększenia wytrzymałości na obciążenie w okresie przedstartowym, lub okresie intensywnych przygotowań fizycznych. Dzięki temu osoba aktywna fizycznie minimalizuje ryzyko kontuzji i jest w stanie kontynuować intensywna aktywność fizyczną pomimo pierwszych oznak przetrenowania.

Po zakończeniu intensywnego mezocyklu przygotowawczego lub po starcie w zawodach sportowych, tejpowanie zmienia się na takie, które pełni rolę regeneracyjną podczas odpoczynku.

Aplikacja drenażowa przeciw opuchliznom

Jedna z możliwych do wykorzystania przez wykwalikowanego fizjoterapeutę technika tejpowania to technika drenażowa – sprawdza się we wszelkiego rodzaju opuchliznach. Po skręceniach, urazach, operacjach, rekonstrukcjach występuje opuchnięcie tkanek mające związek z procesem zapalenia i regeneracji. Można w tym przypadku zastosować drenaż jako masaż albo tejping. Przy czym tejping działa przez wiele dni, do momentu gdy taśmy trzymają się skóry.

Tejping drenażowy daje świetne efekty w odprowadzaniu limfy do węzłów chłonnych a co za tym idzie zmniejsza opuchliznę i znacznie przyspiesza proces gojenia.

W Healthy Beauty posiadamy także doświadczenie w tejpingu wspomagającym zabiegi drenażu limfatycznego po odsysaniu tłuszczu. Zobacz również nasz Gabinet Fizjoterapii Warszawa Ursynów.

Aplikacja tejpa na twarzy i … Piersiach

Śledząc najnowsze trendy beauty możemy zauważyć że istnieją metody tejpingu beauty. Aplikacja tejpa odbywa się na twarzy lub… Piersiach.

Odpowiednia aplikacja plastra reha-tejp na twarzy może poprawić jej owal, zlikwidować zmarszczki, chomiczki, opadającą skórę powiek. To nie żart! Jest to tejping precyzyjny wspomagający mieśnie twarzy. Efekty są zaskakujące.

Za wyglądpiersi odpowiada min. więzadło Coopera, struktura podtrzymująca biust. Odpowiednia aplikacja tejpa, wspomagająca to więzadło pomoże w utrzymaniu właściwegokształtu biustu np. po karmieniu piersią lub uwaga: podczas wieczorowego wyjścia. Tak, odpowiednia aplikacja tejpa spowoduje uniesienie piersi bez konieczności stosowania stanika. Świetna prezencja w sukniach z dużym dekoltem jest do osiągnięcia metodą tejpingu

Proces zdrowienia.

Nowoczesne, interdyscyplinarne podejście do zdrowia obowiązujące obecnie jest bardzo dobrym trendem. Dzięki temu korzyści jakie odnosi pacjent są dużo większe niż jeszcze kilkalat temu. Medycyna i fizjoterapia przenikają się wzajemnie korzystając z szerszego arsenału środków w alce o zdrowie każdego pacjenta. Utrzymanie dobrostanu zdrowotnego lub powrót do zdrowia po chorobie przebiega szybciej, skuteczniej i z lepszym skutkiem końcowym. Niezmiernie nas to cieszy że powiedzenie „A gdzie Pani/Pan był/a do tej pory” przychodząc do lekarza, powoli odchodzi do lamusa.

Czym jest Fizjoterapia w Warszawie?

Fizjoterapia jest interdyscyplinarna dziedziną z pogranicza nauk medycznych, zajmującą się utrzymaniem, przywracaniem i rozwijaniem zdolności ruchowych człowieka. Fizjoterapeuci stosują szereg metod fizykalnych.

W Healthy Beauty możemy Ci zaoferować szereg metod fizykalnych które przywrócą twoją sprawność, zapobiegną rozwojowi choroby, wyleczą Cię z xxxxxxx by zapobiec operacji czy utracie zdrowia.

Masaż leczniczy Warszawa Wola

Ten rodzaj masażu przeznaczony jest dla konkretnej grupy osób, potrzebujących ukierunkowanego działania manualnego do wyleczenia konkretnego problemu. W Healthy Beauty terapeuta przeprowadzając badanie palpacyjne (dotykowe) oraz analizując wyniki badań, dobiera najlepsze techniki pracy manualnej.

W masażu leczniczym wykorzystuje się techniki z terapii manualnej, terapii punktów spustowych, drenażu limfatycznego czy powięziowego. Zabieg ten jest przeznaczony dla osób z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, mięśni, stawów oraz w okresie regeneracji po kontuzji czy operacji.

Czy masaż leczniczy boli?

To zależy od zastosowanych chwytów i użytej przez terapeutę siły. W niektórych przypadkach konieczności rozbicia mocnych zwłóknień mięśni lub zastosowania działania manualnego w miejscach zapalenia- tak. Pacjent zazwyczaj odczuwa dosyć silny „przyjemny” ból, który w miarę opracowania danego obszaru, ustępuje. W następstwie zabiegu dalsze dolegliwości bólowe pacjenta nie występują lub ich nasilenie jest znacznie mniejsze co umożliwia normalne funkcjonowanie.

Chrup! I po bólu…

Terapia manualna stawów bo o niej mowa, czy też szerzej – chiropraktyka, jest szeroko kojarzoną i popularną metodą ze względu na swoją skuteczność jak i widowiskowość technik używanych przez terapeutę.

Terapia z YouTube

Nic tak nie cieszy jak głośne chrupnięcie podczas manipulacji na kręgosłupie lub innym obszarze ciała. W internecie możemy się natknąć na widowiskowe filmy podczas których terapeuta „strzela z kręgosłupa” pacjenta przynosząc mu ulgę w bólu.

Chiropraktyka czy też terapia manualna kojarzy się głownie z zabiegami strzelania z kręgosłupa ale może być używana również na innych częściach ciała.

Terapia manualna jest manipulacją wykonywaną na stawach, polega na maksymalnym naciągnięciu powięzi, więzadeł i torebek stawowych danego stawu a następnie wyważonym, chwilowym przekroczeniem zakresu ruchomości z dużą szybkością i o bardzo niewielką wartość. Wówczas uwolnieniu ulegają drobne ograniczenia ruchomości, zrosty powięzi, torebek stawowych, rozciągane są przykurcze tkanek.

Pacjent momentalnie odczuwa chrupnięcie i przyjemną ulgę towarzyszącą rozluźnieniu tkanek i zwiększeniu ruchomości stawowej.

W odróżnieniu od mobilizacji danej powięzi czy stawu, manipulacja przebiega gwałtownie i szybko dając ciekawe efekty dźwiękowe. Efekt jest ten sam co w masażu leczniczym, z tą różnicą że nie powodujemy efektów akustycznych a tkanka mobilizowana jest stopniowo.

Ulubiona metoda sadysty-fizjoterapeuty

Mowa oczywiście o terapii punktów spustowych, czyli bolesnych miejsc na ciele człowieka. W Healthy Beauty metodę tą stosujemy do likwidacji zapaleń przeciążeniowych, likwidacji bólów kręgosłupa, poprawy sprawności aparatu ruchu.

Terapeuta używając nacisku punktowego za pomocą kciuka, knykcia czy nawet łokcia (!) uciska taki punkt rozbijając zbitą tkankę mięśniową, złaknioną tkankę łączną czy złogi tkankowe. Odczucia pacjenta są mieszane, następuje odczucie bólu i jednoczesnej ulgi.

Długofalowo terapia powoduje zmniejszenie stanu zapalnego, likwidację złogów przykurczów tkankach, niweluje ból dzięki czemu po kilku sesjach komfort funkcjonowania pacjenta znacznie się podnosi. W połączeniu z odpowiednimi ćwiczeniami czyli rehabilitacją ruchową, osoba wraca do pełnej sprawności po kilku tygodniach.

Rehabilitacja ruchowa w Warszawie na Woli – trening medyczny

Jedyna z metod która odbywa się przy czynnym udziale Pacjenta. Rehabilitacja ruchowa odbywa się w formie ambulatoryjnej w zakładzie rehabilitacji albo… W klubie fitness. Jeżeli tylko poziom sprawności pacjenta pozwalana ćwiczenia rehabilitacyjne i samodzielne dotarcie do klubu fitness treningi medyczne odbywają się właśnie tam. Dzięki dużej ilości sprzętu który można wykorzystać do zajęć rehabilitacji ruchowej, czy w późniejszym czasie w treningu przywracania sprawności ruchowej, nazywanym treningiem medycznym rehabilitanta dużo więcej możliwości terapeutycznych. Stąd popularność medycznych treningów prowadzonych przez rehabilitanta, przeprowadzanych właśnie na siłowni.

Jak zacząć spotkanie z fizjoterapeutą?

Pierwszym etapem jest najczęściej kontakt mailowy, gdzie osoba zainteresowana rehabilitacją określa swoje potrzeby i przekazuje fizjoterapeucie komplet dokumentów takich jak badania i opisy lekarskie. Dzięki tym informacjom pierwszych zajęciach fizjoterapeuta wie na co zwrócić uwagę podczas wywiadu i badania

Pierwsze zajęcia, konsultacja fizjoterapeutyczna składaja się z serii testów funkcjonalnych mających ocenić zakres ruchów stawach, poziom siły mięśniowej, nieprawidłowości strukturalne, koordynację, równowagę i wzorce ruchowe pacjenta.

Odpowiednio dobrane ćwiczenia i rozciąganie dają świetne efekty w przywracaniu funkcjonalności osób z dyskopatiami, problemami stawowymi, po kontuzjach, operacjach ortopedycznych czy urazach.

Najpierw fizjoterapeuta, potem sportowe medale

Na podstawie zebranych informacji fizjoterapeuta ustala na jakim obecnie poziomie sprawności pacjent się znajduje, jakiego rodzaju ćwiczeń będzie potrzebował aby powrócić do pełnej sprawności. Następnym etapem jest ustalenie planu terapeutycznego. W toku treningu medycznego stopniowo wprowadzane są ćwiczenia coraz trudniejsze, dzięki którym pacjent podnosi swoją sprawność funkcjonalną aż do momentu kiedy będzie ona na poziomie zdrowej osoby. Następnie pacjent i rehabilitant podejmują decyzję czy cel treningowy zostaje zamieniony na inny np. budowanie sprawności sportowej, trening sylwetkowy, czy pod konkretna dziedzinę sportu.

Tejping, plastry rehabilitacyjne w Warszawie – coś co działa po wyjściu z gabinetu.

Świetnym wspomaganiem terapii jest metoda tejpowania. Tejping pracuje kiedy fizjoterapeuta już skończy pracę. Aplikacja tejpów utrzymuje się od kilku dni do tygodnia, przynosząc efekt terapeutyczny 24hna dobę. Dzięki temu, pomiędzy wizytami u fizjoterapeuty w Healthy Beauty wzmacniamy efekty terapeutyczne innych terapii -rehabilitacji ruchowej, terapii manualnej czy masażu leczniczego.

Ponadto tejping wykorzystuje się także w drenażu limfatycznym, leczeniu krwiaków po skręceniach, stabilizowaniu stawów po urazach, czy w branży beauty. Odpowiednia aplikacja jest w stanie zlikwidować opuchlizny, przyspieszyć gojenie się wylewu krwi do torebki stawowej po skręceniu czy wesprzeć bolący kręgosłup.

Bezwzględnie ważne podczas aplikowania tejpów jest znajomość anatomii, której fizjoterapeuci uczą się na studiach dwa lata.

Elektryzująca fizjoterapia i rehabilitacja

Do wzmocnienia mięśni, lub nadania im kształtu oprócz ćwiczeń można użyć impulsów elektrycznych. Wskrócie, urządzenie do elektroterapii wysyła do mięśnia sygnał o skurczu zamiast naszego mózgu. Zjawisko impulsacji elektrycznej mięśni stosowane jest w treningu EMS gdzie pracuje się głownie nad sylwetką i kształtem mięśni np. pośladkowych. Metoda ta wcześniej znalazła zastosowanie w fizjoterapii w celu ćwiczenia wybranych grup mięśniowych gdyż różnych powodów nie możemy lub nie chcemy wykonać ruchu w stawie.

Przykładowo po skręceniu kolana i rekonstrukcji więzadeł krzyżowych ACL- ang. anterior cruciate ligament, pacjent nie może zginać ani obciążać kolana. Bezruch powoduje, że mięśnie nóg tracą swoja siłę i objętość. W momencie gdy minie odpowiedni czas od zabiegu i kolano będzie można ćwiczyć, mamy do dyspozycji słaby mięsień czworogłowy uda.

Stosując trening za pomocą impulsów elektrycznych krótko po zabiegu, mięśnie nie ulegają zanikowi oraz nie tracą swojej siły. Dodatkowo krążenie w okolicy stawu kolanowego jest poprawione, co znakomicie skraca czas rehabilitacji. Ćwiczone elektrostymulacją mięśnie w momencie możliwości zdjęcia ortezy, są silne, bez zaników co powoduje że jesteśmy miesiąc do przodu z rehabilitacją w porównaniu do braku elektroterapii.

EMS na pośladki i uda z Fizjoterapeutą to strzał w dziesiątke

Stymulacja impulsami elektrycznymi która stosujemy w Healthy Beauty świetnie sprawdza się też w rzeźbieniu pośladków i ud. Jeżeli nie masz czasu na trening, a chcesz żeby twoje uda i pośladki wyglądały dobrze, możesz skorzystać z programu „trening”.

Specjalne żelowe elektrody przykleja się na początku i na końcu przyczepów mięśniowych pośladka i ud, następnie uruchamia program „trening”. Mięśnie kurczą się bez twojego udziału, dokładnie tak jak na treningu. Idealne rozwiązanie dla osób które nie maja czasu na treningi na siłowni. EMS pośladków i ud trwa 30 minut. Już dwa takie zabiegi w tygodniu przynoszą świetne rezultaty.

Trening zrobi się sam.

Impulsy elektryczne powodują prace mięśni bez konieczności ich napinania, bez dźwigania ciężarów na siłowni, zmęczenia i ryzyka kontuzji. Skutek jest taki sam jak treningu fizycznego, z tą różnicą że impuls nerwowy, zastępuje impuls elektryczny z urządzenia do EMS. Dzięki takiej formie treningu zaoszczędzimy czas gdy siłownia nie jest naszym ulubionym miejscem.

Podobno nikt za nas treningu nie zrobi, ale okazuje się technologia udostępnia nam taka możliwość i jest to całkiem przyjemne.

Fizjoterapia kobiet w ciąży i po porodzie w Warszawie na Woli

W Healthy Beauty posiadamy ofertę masażu dla kobiet w ciąży. Jest to specjalny rodzaj masażu w pozycjach możliwych do przyjęcia przez Panie nawet w zaawansowanej ciąży, tak aby fizjoterapeuta był mógł dokładnie opracować kręgosłup, kark czy kończyny dolne.

Masaż kobiet w ciąży odbywa się w higienicznych warunkach, z użyciem materiałów jednorazowych, w osobnym gabinecie dla komfortu pacjentki.

Korzyści płynące z masażu w ciąży to między innymi:

  • ulga w bólach kręgosłupa
  • brak opuchnięcia kończyn dolnych
  • poprawa krążenia kończyn dolnych
  • mniejsze ryzyko żylaków
  • większa sprawność na co dzień
  • relaks i chwila dla siebie

Obserwując nasze pacjentki korzystające z masażu w ciąży, zauważamy lepsze samopoczucie fizyczne jak i psychiczne, brak bolesności w obciążonym kręgosłupie lędźwiowym, brak problemów z opuchlizną nóg oraz szybszy powrót do formy po porodzie.

Trening medyczny po porodzie.

Po urodzeniu dziecka warto skorzystać z treningu personalnego z trenerem – fizjoterapeutą. Trener personalny o podniesionych kwalifikacjach zapewni bezpieczny powrót do formy po porodzie. Dzięki fizjoterapeucie proces treningowy przebiegnie sprawnie i bezpiecznie ponieważ fizjoterapeuta wie jak zmienia się organizm kobiety podczas ciąży, które z ćwiczeń i w jakim przypadku są wskazane. Odpowiedni specjalista zadba o twoje bezpieczeństwo na treningu. Już kilka miesięcy po urodzeniu dziecka, można zgłaszać się do naszego fizjo na treningi.

Jaka metoda dla kogo

Metodę fizjoterapii dobiera fizjoterapeuta w porozumieniu z pacjentem. Wybór ten zawsze powinien się opierać na badaniach, przeprowadzonym wywiadzie i głębokiej wiedzy medycznej którą każdy fizjoterapeuta po studiach posiada.

Pacjent współpracujący ze swoim fizjoterapeutą, rehabilitantem aby przyspieszyć terapię powinien trzymać się zaleceń i regularnie pojawiać się na umówionych zajęciach. Reszta w rękach fizjo.