Kwas glikolowy - Efekty Po Pierwszym Zabiegu

Nasz peeling kwasem glikolowym daje efekty po pierwszym użyciu

Kwasy - Efekt po jednym zabiegu
Gabinek kosmetyczny - efekty kwasów
Leczenie trądziku - efekt po paru zabiegach
Kosmetyczne Leczenie trądziku kwasami
Kwasy + oczyszczanie manualne - Efekt po jednym zabiegu

Skuteczne oczyszcza skórę, skutecznie pomaga pozbyć się zbędnego balastu w postaci martwego naskórka, zanieczyszczeń czy nadmiaru sebum. Skóra staje się gładsza, lżejsza, pełna blasku a uczucie oczyszczenia i ulgi sprawia dodatkową przyjemność.

Peelingi – bo o nich mowa – to jedne z najchętniej wybieranych zabiegów pielęgnacyjnych, niewiele osób jednak wie, że mają one także działanie lecznicze. Zabiegi te z powodzeniem stosowane są w terapii problemów skórnych różnego rodzaju, np. zmiany pozostałe po trądziku lub stanach zapalnych, blizny, przebarwienia, łojotok skórny czy zrogowacenia skóry. W zależności od techniki ścierania, peelingi dzielimy na mechaniczne (np. mikrodermabrazja diamentowa), fizyczne (przy użyciu laserów) oraz chemiczne. Te ostatnie polegają na stosowaniu specjalnych substancji, m.in. kwasami owocowymi.

Jednym z najczęściej kojarzonych z pielęgnacją skóry jest kwas glikolowy (hydroksyoctowy).

Na rynku istnieje wiele przeróżnych preparatów pielęgnacyjnych zawierających dodatek tego kwasu. Kwas glikolowy znany jest w branży kosmetologicznej mniej więcej od ćwierćwiecza i jest ceniony za swoje właściwości. Otrzymywany z soku trzciny cukrowej jest najlepiej wchłanianym przez skórę z powodu specyficznej budowy chemicznej – najprościej ujmując, zawiera najmniejsze cząsteczki spośród wszystkich kwasów AHA, z tego powodu ma wysoki stopień absorbcji. Co za tym idzie, kwas glikolowy jest niezwykle efektywny i praktycznie od razu można dostrzec efekty jego działania. Stosuje się go w różnych stężeniach, w zależności od potrzeb, rodzaju skóry, typu problemu z jakim się zmaga oraz oczekiwanych rezultatów.

Specjalizujemy się w zabiegach kwasami czyli w tzw. pelingu chemicznym.

Jak działa kwas glikolowy?

  • Skutecznie usuwa przebarwienia, np. piegi, melasmę, rumienie, zmiany po stanach zapalnych skóry, zmiany pigmentowe
  • Poprawia koloryt skóry oraz jej fakturę
  • Zmiękcza skórę, wygładza i nadaje jej młody wygląd
  • Intensywnie nawilża skórę, zmiękcza jąc ją, rozjaśniając
  • Znacząco spłyca blizny, likwiduje skutki trądziku
  • Oczyszcza z zaskórników
  • Wspiera procesy odnowy komórkowej
  • Normalizuje procesy rogowacenia naskórka
  • Zmniejsza zmarszczki

Jaki rodzaj zabiegu wybrać?

Przede wszystkim, wszystko zależy od tego, jakiego efektu oczekujemy. Najniższe stężenie w jakim wykorzystywany jest kwas glikolowy wynosi ok. 10-15%. W tej postaci zadziała nawilżająco, pobudzi do aktywności fibroblasty skóry właściwej – dzięki czemu aktywnie zainicjuje proces jej odbudowy i regeneracji. Ponadto w takim stężeniu kwas glikolowy zadziała złuszczająco na warstwę rogową naskórka, jednak nie będzie to proces widoczny gołym okiem. Łagodne oczyszczenie skóry i jednoczesne jej nawilżenie oraz odnowienie to idealna propozycja dla cery trądzikowej. W stężeniu wyższym, tj. między 20 a 35% kwas glikolowy również zadziała nawilżająco i regenerująco. Peeling powierzchniowy działa intensywniej, aktywniej pobudzając komórki do pracy. Kwas glikolowy w wysokim stężeniu sięgającym 50-70% bardzo mocno złuszcza naskórek, silnie wzbudzając procesy regeneracji komórek w skórze właściwej.

Aby było bezpiecznie… czyli kilka słów o przeciwwskazaniach w stosowaniu kwasu glikolowego

Kwas glikolowy, jak każdy inny produkt do pielęgnacji ciała, powinien być stosowany z rozwagą i zgodnie z potrzebami. Przed zabiegami skóra powinna być odpowiednio przygotowana, pamiętać należy o tym, by nie przesadzić z wysokością stężenia kwasu. Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia kuracji przede wszystkim są alergie skórne, a także aktywna opryszczka skóry. Ponadto licznie występujące na skórze „pajączki” czyli teleangiektazje oraz znamiona melanocytowe (pieprzyki) także dyskwalifkują do przeprowadzenia zabiegu. Inne przeciwwskazania to: uszkodzona, podrażniona skóra, cera z tendencjami do powstawania blizn, czy ciężkie postacie trądziku wymagające długotrwałego leczenia farmakologicznego, stany po zabiegu chirurgicznym twarzy – należy odczekać do 2 miesięcy zanim przeprowadzi się zabieg. Kwas glikolowy nie jest wskazany także w okresie ciąży, karmienia piersią, w chorobach autoimmunologicznych (np. kolagenoza), a także w stanach po zastosowaniu krioterapii (tu należy odczekać okres ok. 6 miesięcy). Długotrwała ekspozycja skóry na promienie słoneczne także jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu. Dlatego jeśli planujecie zastosować peeling z kwasem AHA przed urlopem na słonecznej plaży, przełóżcie go lepiej na czas po powrocie z wakacji.

Dlaczego warto stosować peeling kwasem glikolowym?

Przede wszystkim kwas glikolowy aktywnie pobudza skórę do regeneracji, badania specjalistów wskazują, że regularnie stosowany sprawia, że przybywa jej nawet o 25%. To istotne, zważywszy na fakt, że z wiekiem nasza skóra staje się coraz cieńsza. Bardzo korzystnie wpływa też na strukturę skóry, czyniąc ją jędrniejszą, poprawia procesy zachodzące w komórkach naskórka i skóry właściwej, oczyszcza, nawilża i odmładza. Pomaga rozwiązywać skórne problemy – oczyszcza pory, likwiduje zaskórniaki, wygładza blizny, rozjaśnia przebarwienia. Zabieg należy powtarzać nie częściej niż raz do roku, przy szczególnie wrażliwej cerze nawet co dwa lata.

Oferujemy indywidualne dobrane zabiegi peelingu glikolowego. Tylko u nas masz pewność, że zostaną wykonane prawidłowo i dadzą efekt od razu.

Przed każdym zabiegiem poprzedzony jest wywiadem i konsultacją z klientem.
Jeżeli masz pytania zapraszamy na bezpłatną konsultację do salonu lub ONLINE.